Спрашивает Гость

2018-01-22 09:49:33

Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, як правильно в домашніх умовах визначити свій тип шкіри? Оскільки була в двох косметологів і визначили різні типи шкіри. Дякую за відповідь!

отвечает косметолог Виктория Прокопчук

2018-01-22 17:20:36

Доброго дня! Для визначення типу шкіри для початку необхідно провести очищення шкіри, використовуйте для цього лише гель для вмивання. Ніяких тоніків та кремів не наносьте. Зачекайте 30 хвилин, не використовуючи косметичних засобів. Потім, бажано при гарному денному освітленні, уважно роздивіться шкіру обличчя, можна використати лупу, та дайте відповіді на питання:
Чи бачите Ви пори на обличчі?
А) Пори помітні "неозброєнним оком"
Б) Пори помітні лише в Т-зоні (лоб, ніс, підборіддя)
В) Пори майже не помітні
Прикладайте чисту паперову серветку до шкіри на різних зонах обличчя. Що Ви бачите на серветці?
А) Жирний слід залишається на серветці після всіх зон
Б) Жирний слід залишається на серветці лише після Т-зони
В) Жирного сліду на серветці майже немає
Яка товщина Вашої шкіри?
А) товста та пухка
Б) товста та пухка у Т-зоні
В) тонкая
Який колір має шкіра?
А) сіруватий та "землянистий"
Б) відрізняється на різних ділянках обличчя
В) білий та світло-рожевий
Чи бувають запальні елементи та вугрі на шкірі?
А) часто
Б) іноді, на ділянках з підвищенною жирністю
В) не було навіть у підлітковому віці
Буває відчуття стягнутості на шкірі?
А) не буває
Б) буває у певних зонах
В) постійно. Лише після нанесення крему відповідної текстури почуття стягнутості пропадає.
Якщо на більшість цих питань - варіант відповіді "А" - у Вас є всі ознаки жирної шкіри; при більшості відповідей "Б" - Ви маєте комбіновану шкіру; якщо ж превалюють відповіді "В" - Ваша шкіра - суха.
Зверніть увагу, що лущення на шкірі - далеко не завжди ознака сухої шкіри, вони можуть виникати через зневодненність при будь-якому типі, в тому числі, при жирній шкірі. Також будь-який із зазначених типів шкіри може бути чутливим, чутлива шкіра не відноситься до окремого типу.
Варто окремо сказати про нормальний тип шкіри. Цей тип шкіри зустрічається доволі рідко і, як правило, у молодих людей. У дорослих нормальна шкіра зустрічається лише у 6-8 відсотках випадків. Така шкіра виглядає здоровою, без лущення, має нормальне виділення шкірного сала, гарний матовий природний колір, пори майже непомітні.
Хотілося б додати, що, як правило, коректний догляд за шкірою призначають в залежності не від типу шкіри, а від її особливостей (проблемна шкіра, акне, пост-акне, пігментація, купероз, ознаки старіння).