0 800 500 275

Коли краще робити пілінг обличчя?

Хімічний пілінг – це цілеспрямоване пошкодження шкіри для її подальшого оновлення. Після процедури обличчя травмоване і тимчасово позбавлене захисного шару. Тому деякі її різновиди не можна проводити в холодну пору року: сонце і мороз згубно позначаться на вразливій шкірі.

Для кожного сезону застосовуються різні методики ексфоліації. Нижче ми розповімо, коли робити пілінг обличчя (з урахуванням ваших цілей і вікових потреб). Наприклад, глибинну ексфоліацію не можна проводити влітку, а "жовту" (ретиноєву) рекомендують тільки після 30 років.


Види пілінгів

Різні види ексфоліації, залежно від глибини впливу, травмують шкіру по-різному. Тому одні засоби можна використовувати взимку або напередодні літа, а інші – винятково восени або навесні. Розрізняють такі типи пілінгів:

  1. Поверхневий – найбільш щадний варіант. Невелика концентрація кислот впливає на перші ороговілі шари епідермісу. Ніяких хворобливих відчуттів – шкіра відчуває лише легке печіння. Відсутній відновлювальний період – можна відразу вести звичний спосіб життя. Дає короткостроковий ефект, тому проводиться курсами. Для поверхневої ексфоліації використовують найм'якіші кислоти: молочну, гліколеву, мигдальну, піровиноградну.
  2. Серединний – впливає на всю глибину рогового шару епідермісу, але не доходить до базальної мембрани. Відновлювальний період – близько 7 днів, у цей час краще залишатися вдома. Ефективно усуває вікові зміни, помітно підтягує й освіжає шкіру. Результат тримається кілька місяців. Повторна процедура проводиться через рік. Для серединного пілінгу найчастіше застосовують саліцилову і трихлороцтову кислоту.
  3. Глибокий – найболючіший метод, діє по всій глибині рогового шару епідермісу, включно з базальними мембранами. Виконується під анестезією. Період відновлення – 5 місяців. Зменшує глибокі зморшки і рубці. Проводиться 1 раз на життя. Для процедури використовують фенолову кислоту.

Краще робити пілінг, коли у вас є можливість виділити час на відновлювальний період. Перед ексфоліацією косметолог може призначити процедури, спрямовані на вирівнювання епідермісу для кращого проникнення кислот. Для загоєння застосовують крем із пантенолом і сонцезахисні засоби.

Коли краще робити хімічний пілінг обличчя? Вікові категорії

Косметологи попереджають: молоду шкіру не потрібно травмувати – до 25 років ексфоліація необхідна тільки в серйозних випадках і після консультації дерматолога. У цьому віці краще вибрати більш щадні методи очищення: ультразвукову чистку, маски-плівки та домашні пілінги з маленькою концентрацією активних речовин.

  • У 25-30 років можна починати робити пілінг обличчя. У цьому віці процедура стає чудовою профілактикою ранніх зморшок, прибирає акне і постакне, надає шкірі сяйво і рівну текстуру. Косметологи рекомендують почати з поверхневих ексфоліацій і поступово переходити на серединні.
  • Після 40-45 років можна робити хімічний пілінг обличчя глибокого впливу. Радикальна процедура дає ефект, практично аналогічний пластичній операції.

Осіння ексфоліація

"Осінь!" – найчастіша відповідь на запитання: "В яку пору року можна робити пілінг обличчя?". Це чудовий період для поверхневих і серединних процедур.


Восени рекомендуються:

  1. Поверхневі пілінги AHA-кислотами в концентрації до 30%.
  2. Ензимні – щадний варіант для тонкої та чутливої шкіри. Зменшують судинну сіточку, насичують епідерміс киснем і поживними речовинами.
  3. Гліколеві – освіжають і зволожують втомлене від сонця обличчя, борються з фотостарінням, прибирають дрібні зморшки навколо рота й очей.
  4. Ретиноєві – стимулюють організм самостійно виробляти еластин і колаген для пружності й тонусу шкіри.

Осінній курс ексфоліацій допоможе оновити висушену літнім сонцем шкіру. Але починати варто не раніше жовтня, коли UF-промені діють не так агресивно.

Зимові процедури

У період з листопада по березень за відсутності сильних морозів потрібно робити пілінг обличчя серединного і глибокого впливу. Якщо має бути курс із кількох процедур, слід розпланувати час так, щоб встигнути до весни.

У цей час можна проводити:

  • пілінг на основі трихлороцтової кислоти – звужує пори, вбиває патогенну мікрофлору, усуває гіперпігментацію і постакне;
  • ексфоліацію феноловою, гліколевою, азелаїновою або піровиноградною кислотою – вирівнює поверхню обличчя, зволожує, ефективно знімає з поверхні ороговілий шар, зменшує поширення вугрового висипання.

Зимові пілінги не тільки оновлюють шкіру, а й формують запас поживних мікроелементів, який знадобиться під час весняного авітамінозу. Серединна і глибока процедури "звільняють" клітини епідермісу для насичення вітамінами, мінералами і киснем, зміцнюють судини та покращують кровообіг.

До зимових процедур потрібно ретельно підготуватися, адже зниження імунітету може призвести до герпесу на обличчі, застудних запалень і мікротріщин. А це – прямі протипоказання до пілінгу. Щоб уникнути неприємної ситуації, варто заздалегідь пропити курс імуномодуляторів.

Весняна ексфоліація

У цю пору року пілінги "пробуджують" шкіру після зими, освіжають і надають сяйва. Активно готують епідерміс до впливу сонячних променів.

Рекомендуються:

  • М'які AHA-пілінги слабкої концентрації.
  • Коралова ексфоліація – втирання частинок корала, повертає шкірі м'якість, пружність і еластичність, підтягує овал обличчя.
  • Фітиновий пілінг – делікатна процедура, активно витягує бруд завдяки потужному абсорбуючому ефекту, захищає шкіру від шкідливих речовин, приводить до норми процес вироблення меланіну.

Весна – період м'яких і делікатних процедур, тому пілінг можна провести і в домашніх умовах.

Літні процедури

Тут думки косметологів розходяться: одні вважають, що літо – це час, коли не можна робити пілінг за жодних умов, інші думають, що дбайлива ексфоліація малими дозами допоможе підготувати шкіру до рівномірної засмаги.


Допускаються такі види процедур:

  1. Пілінг на основі молочної кислоти – дбайливо очищає верхній шар епідермісу від відмерлих клітин, запобігає виникненню гіперкератозу (поширене явище влітку через посилене виділення шкірного сала).
  2. Мигдальний – вирівнює структуру обличчя, усуває чорні цятки, зменшує пігментацію, може проводитися на тонкій чутливій шкірі.
  3. Саліциловий – спрямований на боротьбу з акне та іншими запальними елементами.
  4. Ферментативний (безкислотний) догляд – вирівнює, прибирає дрібні зморшки, надає шкірі сяючого вигляду.
  5. Феруловий – запобігає фотостарінню, зволожує та освітлює шкіру, бореться з акне і жирним блиском.

Після літнього пілінгу важливо щоразу під час виходу на вулицю користуватися санскрином із максимальним захистом. Шкіра тимчасово залишилася без захисного гідроліпідного шару, а агресивні UF-промені можуть завдати сильної шкоди травмованому епідермісу. Щодня випивайте свою норму води та наносьте на ніч зволожувальний крем.

Як часто робити пілінги?

Професійний курс призначає косметолог індивідуально (відповідно до типу і стану вашої шкіри). Зазвичай рекомендують 3-5 процедур на рік поверхневої ексфоліації та одну – серединної.

Домашні пілінги можна використовувати цілий рік – за умови дотримання обережності в літню пору. Використовуйте засоби SPF, адже навіть найщадніші засоби дають мікроопік, який погано реагує на прямі промені сонця.

Як проводиться процедура?

Порядок виконання:

  1. ретельно очищають шкіру;
  2. наносять речовину ватним диском або пензлем;
  3. витримують проміжок часу, зазначений в інструкції;
  4. нейтралізують кислоту спеціальним лужним засобом і змивають водою;
  5. наносять заспокійливу маску і захисний крем.

Процедура протипоказана в таких ситуаціях: запальні шкірні захворювання, погана здатність до регенерації, схильність до утворення келоїдних рубців, травми та подряпини на обличчі, індивідуальна нестерпність компонентів.

Підібрати професійний пілінг, який буде повністю задовольняти потреби вашої шкіри, здатний тільки косметолог. Засоби для домашнього використання мають низькі концентрації агресивних компонентів. З ними складно переборщити, тому можна використовувати на постійній основі 2-3 рази на тиждень.