0 800 500 275

Мішки під очима: причини та методи боротьби з ними

Мішки під очима – проблема, яку неможливо приховати косметикою. Можна скільки завгодно наводити марафет, користуватися сироватками та хайлайтером для свіжості обличчя, але набридливі набряки залишать на шкірі відбиток втоми та величного смутку. В умовах маскового режиму, коли людям видно лише наш погляд, боротьба за його красу набуває небувалої актуальності. Як позбутися мішків під очима? Про це розповідаємо нижче.


Причини появи мішків під очима

Розглянемо 2 можливі варіанти розвитку подій:

  • мішки під очима були завжди,
  • це явище з'явилося недавно.

Якщо це звична проблема, то причина, найімовірніше, криється в генетиці. У випадку тонкої, просвічуваної шкіри від синяви нікуди не дітися – або необхідно користуватися якісним консилером (про нього поговоримо нижче), або ж вдаватися до радикальних заходів косметологічної хірургії. Причиною можуть також бути глибоко посаджені очі – під ними завжди буде тінь.

Як позбутися мішків під очима, якщо вони з'явилися недавно? Для цього розберемося в питанні, що ж являють собою набряки під очима. Насправді це – передбачений природою жировий прошарок, який покликаний захищати зір від агресивних навколишніх чинників. Він здатний утримувати вологу в надлишку. Наше завдання – забезпечити відтік цієї вологи.

Чому виникають набряки під очима вранці?

Під час сну ми не моргаємо. Кровообіг сповільнюється, і очі "опухають". Це нормально. Зазвичай через годину очі приходять у норму. Допомогти їм відновитися після сну можна за допомогою патчів або народними методами: потримавши на набряках ложки або прохолодні чайні пакетики. Якщо ж набряки тримаються понад годину, то це серйозний привід звернутися до лікаря.

Перевіряємо здоров'я

Щоб дізнатися, чи все гаразд із нирками, печінкою, серцем і ендокринною системою, необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо мішки під очима виникли раптово, а також супроводжуються іншими симптомами – це привід негайно звернутися до лікаря. До якого? Залежить від багатьох чинників:

  • у разі набряків обличчя та наявності білка в ОАМ – до уролога;
  • у разі серцевих болів, аритмії, задишки та набряків ніг – до кардіолога;
  • у випадку коричневих синців під очима, нудоти, печії та болю в правому підребер'ї – до гастроентеролога (можуть бути проблеми з печінкою);
  • у разі набряку рук і ніг – до ендокринолога.

Якщо у вас немає інших симптомів, але мішки під очима нікуди не зникають, варто проконсультуватися в терапевта хоча б заради власного спокою.

Що змінити у способі ведення життя?

Не завжди є можливість (та й бажання) щось змінювати у звичному способі життя, яким ви повністю задоволені. Але знайти причину появи набряків варто хоча б заради того, щоб знати, від чого відмовитися перед важливою подією, щоб мати свіжий і блискучий вигляд.

Можливі причини появи мішків під очима та способи розв'язання проблем:

Надлишок солі в харчуванні – вона затримує воду в організмі. Якщо не можете відмовитися від спецій зовсім, то хоча б не їжте солоне за 4 години до сну.

Занадто багато рідини – веде до надлишку вологи в організмі, він просто не встигає її виводити. Вживайте не більше 1,5 л на день, віддавайте перевагу простій воді, а не каві, чаю і газованій воді.

Мало сну. Спіть мінімум 7-8 годин.

Неправильна позиція під час сну. Не спіть обличчям донизу. Спробуйте покласти подушку вище.

Багато кави, алкоголю та сигарет. Якщо зовсім відмовитися не виходить, то спробуйте хоча б трохи обмежити: пийте каву тільки вранці, а з алкоголю віддайте перевагу сухому вину або коньяку.

Малорухливий спосіб життя – уповільнює обмін речовин і виведення вологи. Гуляйте вечорами або в обідню перерву – отримаєте порцію ендорфінів від свіжого повітря і приємної компанії, а обмінні процеси в організмі прискоряться і сприятимуть швидшому виведенню зайвої води.

Перестаралися з кремами. У гонитві за свіжим поглядом жінки часто наносять занадто багато косметичних засобів на делікатну періорбітальну ділянку. У підсумку отримують зворотний результат: крем забиває ніжну тканину і не дає їй дихати, внаслідок чого отримуємо ще більш виражені набряки. Наносьте продукт тонким шаром 2 рази на день на суху очищену ділянку поплескуючими рухами. Оптимальна кількість засобу – приблизно з рисове зерно. Не тріть і не масажуйте інтенсивно.

Вмивання гарячою водою. Якщо набряки вже є, то гаряча вода лише погіршить їх стан. Віддайте перевагу холодним умиванням. Ідеально – з кубиками льоду (заздалегідь оберніть їх харчовою плівкою, якщо на обличчі є капіляри, що лопнули, або судинні зірочки).

Нестача калію в організмі. Їжте більше продуктів із цим мікроелементом у складі: бананів, кураги, чорносливу, висівок, морської капусти, бобових.

Набряки під очима через косметику

Неправильний догляд і навіть деякі засоби, спеціально призначені для періорбітальної ділянки, можуть сприяти виникненню мішків і набряків. Щоб попередити проблему, спробуйте наступне:

  • не наносьте занадто багато декоративної косметики;
  • ввечері завжди видаляйте макіяж повністю за допомогою продуктів, спеціально призначених для області очей;
  • не користуйтеся простроченою і низькоякісною косметикою;
  • не зловживайте зволожувальними та живильними кремами.

В індивідуальних випадках набряки можуть викликати самі засоби для області навколо очей – через алергічну реакцію. Якщо мішки різко з'явилися після застосування нового продукту, потрібно одразу припинити його використання і проконсультуватися з лікарем щодо очних крапель, які могли б швидко зняти алергічний набряк.

Ці прості рекомендації допоможуть вам уникнути надлишку вологи в шкірі та порушення відтоку лімфи.

Як вибрати крем для шкіри навколо очей?


Спеціальні косметичні засоби допомагають боротися з мішками під очима. Активні компоненти насичують і освіжають шкіру, роблять її більш пружною. варто віддавати перевагу засобам, що мають у складі такі інгредієнти:

  • койєва кислота і гідрохінон – прибирають потемніння, що відбувається завдяки потужному відбілювальному ефекту;
  • кофеїн – стимулює роботу кровоносних судин, внаслідок чого надлишок вологи виводиться швидше;
  • епідермальний фактор росту (Epidermal Growth Factor, EGF) – освітлює, нарощує щільність шкіри, сприяє природному виробленню еластину і колагену;
  • ретинол – підсилює приплив крові до тканин, завдяки чому шкіра ущільнюється, а набряки стають менш помітними. Це потужна, але довготривала речовина: знадобиться не менше 3 місяців, перш ніж ви побачите стійкий результат.

Перед застосуванням засіб бажано потримати в холодильнику – тоді ви отримаєте додатковий освіжаючий ефект. Попередньо ознайомтеся з інструкцією і перевірте, чи витримує засіб низькі температури.

Добре зарекомендували себе засоби з металевим аплікатором. Нержавіюча сталь прохолодна сама по собі, тому додатково стимулює відтік зайвої рідини. Такий засіб можна взяти з собою в офіс і користуватися в міру потреби, не забруднюючи рук. Проведіть аплікатором від зовнішнього куточка ока до внутрішнього, від верхньої повіки – до нижньої, під легким натиском. Ефект масажу в поєднанні з прохолодою значно посилить дію засобу.

Важливо! Не можна використовувати крем для обличчя на шкірі навколо очей. Ця ділянка тонка й чутлива, потребує делікатного догляду та зволоження.

Наносьте засіб для зони навколо очей вранці та ввечері мінімум за 15-20 хвилин до сну/макіяжу. Здійснюйте легкі кругові рухи від внутрішньої частини під бровою до зовнішньої, від нижньої частини періорбітальної кістки до середини. На рухому повіку наносити не потрібно (якщо інше не вказано в інструкції).

Як вибрати та наносити консилер

Впоратися з набряками під очима допоможе консилер. Для цих цілей обирайте засіб легкої кремової текстури зі світловідбивними частинками: він стійкий, практично не помітний, але водночас забезпечує щільне маскування. Кола синьо-фіолетового кольору перекривають жовтим консилером, а коричневі - персиковим.

Засіб наносять на трикутну зону під очима й акуратно вбивають поплескуючими рухами. 5 порад, як правильно використовувати консилер:

  • Рухайтеся від найтемніших місць до світліших.
  • Не потрібно втирати його впритул до нижніх вій: виділить зморшки та може потрапити на слизову.
  • Використовуйте консилер тільки після зволожувального і тонального крему.
  • Наносьте засіб тонким напівпрозорим шаром – занадто велика кількість консилера лише підкреслить проблему.
  • Для кращої фіксації закріпіть результат пудрою.

Важливо! Консилер використовують тільки для усунення темних кіл. Проти виражених набряків і мішків він безсилий і візуально лише підкреслить проблему.

Естетична косметологія

З віком набряки під очима з'являються практично у всіх. Це безпечно, але неестетично. Домашній догляд дасть лише тимчасовий ефект, тому потрібно звернутися за професійною допомогою до косметолога.

Ін'єкції філерами зменшать жирові відкладення, а лазерне шліфування і пілінг зроблять мішки під очима не такими вираженими. Ефект – стійкий, до кількох років.

Назавжди позбутися мішків і набряків допоможе блефаропластика – хірургічна підтяжка повік. Спеціаліст видаляє надлишок жирового прошарку, підтягує м'язи і шкіру, завдяки чому вона стає пружною і гладенькою.