0 800 500 275

Правильне очищення шкіри обличчя: етапи, правила, рекомендації

Очищення обличчя — важливий етап у ритуалі догляду за собою. Без нього навіть найкращі б'юті-продукти з багатими формулами виявляться марними. Ваша краса і здоров'я шкірного покриву починається з ванної кімнати. Що ретельнішим буде вмивання, то ефективнішими виявляться засоби, які ви нанесете після. Як очищати обличчя? Що включити в ранкові та вечірні ритуали догляду за своєю шкірою? Спробуємо відповісти на ці та багато інших запитань.


Етапи очищення шкіри

Щоб домогтися ідеального результату, підготувати шкіру до подальших процедур, необхідно дотримуватися послідовності очищення обличчя. Процедури мають виконуватися двічі на день: вранці та ввечері. Необхідно зібрати набір очищувальних засобів, що підходить вашому типу шкіри, і дотримуватися основних етапів щоденного очищення обличчя:

  • усунення макіяжу. Для видалення декоративної косметики рекомендується використовувати двофазні засоби. Вони здатні впоратися навіть зі стійкою косметикою. Шкіру слід очищувати акуратно, не терти. Делікатного догляду потребує зона навколо очей. Тут дерма тонка і чутлива. Нанесіть трохи засобу на шкіру або ватний диск, почекайте, поки склад розм'якшить покрив, потім акуратно змийте продукт водою;
  • вмивання. Після видалення декоративної косметики в хід йдуть пінки, гелі та інші продукти. Вибирайте засоби, що містять у своєму складі зволожувальні компоненти та поживні речовини. Вони сприятливо позначаться на стані шкірного покриву, виключать зневоднення, сухість і стягнутість;
  • тонізування. Кожне вмивання слід закривати тоніком. Він відновлює гідроліпідний бар'єр і готує дерму до нанесення інших продуктів. Регулярне використання тоніка підтримує pH-баланс та запобігає різним естетичним недосконалостям, що з'являються через сухість;
  • зволоження та живлення. Фінальний етап вмивання — нанесення крему. Використовуйте денний крем у ранковий час і нічний крем — у вечірній. Вибирайте засоби з багатим складом (вітаміни, мінерали, колаген, рослинні екстракти та олії). Важливо, щоб засоби були підібрані по типу шкіри.

Додатково проводяться пілінг-програми та використовуються скраби. Глибшу чистку рекомендується робити раз на тиждень. Делікатну дію мають скраби та пілінги з фруктовими кислотами. Такі засоби забезпечують свіжість покриву, запускають оновлення шкіри, роблять її гладкою, підвищують пружність і еластичність.

Очищення для різних типів шкіри

Для догляду за комбінованою шкірою рекомендується використовувати тонік або молочко. Такі продукти не тільки видалять декоративну косметику, пил та інші забруднення, а й забезпечують зволожувальну дію. Гелі для вмивання і скраби сушать шкіру, тому від цих засобів краще відмовитися.

Сухій шкірі протипоказані спиртові продукти. Вони ще більше сушать дерму, що призводить до швидкої появи вікових змін. Менше користуйтеся скрабами та милом. Для вмивання вибирайте пінку або молочко. Для глибшого впливу підійдуть делікатні пілінги з фруктовими кислотами.

Власницям жирного типу шкіри краще відмовитися від засобів, що містять олії. У цьому разі слід обов'язково використовувати маски, скраби, пілінги. На стані такого покриву позитивно позначаються засоби зі вмістом спиртом, що забезпечують матовість і підсушують запалення.

Чутлива, "примхлива" шкіра гостро реагує на механічні впливи та склади. Більшість засобів може стати причиною алергічної реакції. Для догляду за шкірою вибирайте гіпоалергенні продукти.


Корисні поради

Як очищати шкіру обличчя і які засоби краще використовувати в домашній програмі? Одне з головних правил — не вмиватися милом. Луг, що міститься в засобі, руйнує ліпіди, що призводить до зневоднення. Виняток: милом можна вмиватися, якщо воно натуральне.

Для вмивання краще використовувати кип'ячену або фільтровану воду. Водопровідна містить хлор та інші домішки, які негативно впливають на шкірний покрив.

Багато дівчат вибирають засоби, які, згідно з інформацією виробника, не вимагають змивання. Але в складі будь-яких очищувальних продуктів є інгредієнти і речовини, що викликають сухість, подразнення і почервоніння. Усі засоби краще змивати. Це дасть змогу уникнути можливих побічних ефектів.

Єдине, чим відрізняється вечірнє очищення шкіри обличчя від ранкового ритуалу — використання засобу для демакіяжу. Усі інші етапи (тонізування, зволоження, живлення) мають бути присутніми в кожній процедурі вмивання.


Помилки в програмі догляду

Найпоширеніший недолік у програмі очищення — вмивання раз на день. Навіщо очищати шкіру вранці, адже вона не могла постраждати під час сну. Але такий ритуал допомагає дермі прокинутися і покращує її здатність поглинати корисні мікроелементи з лосьйонів і кремів. Цією процедурою не варто нехтувати у вечірній і ранковий час.

Друга помилка — плутати очищення з відлущуванням. Перше здійснюється двічі на день. А друге слід проводити раз на тиждень. Надмірне відлущування може стати причиною подразнень, спровокувати нову хвилю висипань. Якщо ви відчуваєте шорсткість і нерівномірність рельєфу, використовуйте муслінові серветки замість рушника. Вони прекрасно вбирають вологу і видаляють відмерлі клітини.

Груба помилка в системі догляду за шкірою — не контролювати температуру води. Різкі перепади можуть бути стресами для дерми. Вмивайтеся водою кімнатної температури. Це дасть змогу уникнути почервоніння і подразнень.

З комплексним та правильним очищенням ваша шкіра на довгий час збереже свою молодість і красу. Підбирайте якісні продукти для свого типу дерми, проводьте щоденні ритуали краси та насолоджуйтеся кожною процедурою.