0 800 500 275

Ранні зморшки: причини появи та профілактика

Перші зморшки можуть з'явитися вже у віці 20-25 років. Іноді – раніше. Погана екологія, незбалансоване харчування і згубні звички призводять до того, що все частіше зморшки з'являються навіть у 18-річних дівчат. Утворення заломів і складок можна затримати, якщо дотримуватися здорового способу життя і правильно доглядати за шкірою.


Чому виникають ранні зморшки? Зовнішні причини

Перші ознаки старіння можуть проявитися через низку причин. Ось найпоширеніші:

Хронічне недосипання. Від однієї безсонної ночі нічого не буде, а ось систематичне недоотримання дорогоцінних годин відпочинку веде до викиду гормонів стресу, що погіршують стан шкіри. Як і будь-якому іншому органу, епідермісу життєво необхідний цикл нічного відновлення.

Куріння. Шкоду приносить не тільки осідання токсичних речовин і зниження рівня кисню в клітинах, а й сам процес: складання губ трубочкою сприяє утворенню мімічних заломів у цій зоні.

Малорухливий спосіб життя. Уповільнює метаболізм і циркуляцію крові, в результаті шкіра недоотримує кисень і поживні речовини.

Занадто багато спорту. Парадоксально, але через надмірні фізичні навантаження гормональний фон може дати збій, провокуючи появу зморшків у підлітковому віці.

Неправильне харчування. Відсутність вітамінів і поживних речовин, голодування і виснажливі дієти призводять до того, що організм не отримує цінних ресурсів у достатній кількості та починає "відбирати" їх у шкіри, нігтів і волосся, щоб віддати життєво важливим органам.

Часте перебування на сонці без санскріна. Веде до фотостаріння – UF-промені висушують шкіру, руйнують її захисний шар, колагенові волокна і міжклітинні структури.

Стрес. Викидає в кров глюкокортикоїдний гормон і адреналін, які "не пускають" до шкіри кисень і поживні речовини.

Передчасні зморшки можуть з'явитися через неправильно підібрані косметичні засоби. Спиртовмісні тоніки та відбілювальні креми пересушують шкіру та руйнують епідермальний гідроліпідний шар.

Чому з'являються зморшки в молодому віці? Внутрішні причини

До внутрішніх причин належать надто активна міміка та генетична схильність. Зверніть увагу на обличчя матері: якщо воно рано постаріло, потрібно докласти максимум зусиль до ефективного догляду за власною шкірою.

Ранні зморшки на обличчі можуть з'явитися через гормональний дисбаланс. Проконсультуйтеся з ендокринологом. Можливо, вам не вистачає естрогену – гормону, який стимулює вироблення колагену і гіалуронової кислоти.

Види зморшків

Складки та заломи класифікують за локалізацією. Ранні зморшки на лобі виникають через надмірну міміку. Звичку зморщуватися допоможе подолати самоконтроль або ін'єкція ботокса: він розслабить м'язи в проблемній зоні на кілька місяців, за цей час ви звикнете контролювати рухи обличчя. Для профілактики та візуального усунення проблеми використовують омолоджувальні креми.

Ранні зморшки навколо очей ("гусячі лапки") виникають через звичку жмуритися. Шкіра навколо очей дуже ніжна, практично позбавлена пор і сальних проток. З'явилися зморшки під очима? Починайте використовувати антивіковий крем, призначений для періорбітальної зони. Наносити засіб для обличчя під очима не дозволяється. Оскільки така косметика занадто жирна і поживна для делікатної шкіри, це лише посилить проблему.

Де ще з'являються перші зморшки? Проблемними місцями є:

  • куточки рота;
  • носо-губна зона;
  • шия.

Найпростіший і найрадикальніший спосіб розв'язати проблему – записатися до косметолога для ін'єкцій філерів із гіалуроновою кислотою. Однак препарати можуть викликати звикання і гальмувати природне вироблення зволожувальних компонентів шкіри. Більш консервативний і довготривалий варіант – зволожувальний крем з ефектом ліфтингу. Він має накопичувальний ефект – стійкий результат ви побачите не раніше, ніж через 4 тижні. Саме стільки часу потрібно шкірі для природного оновлення рогового шару під впливом активних інгредієнтів крему.

Профілактика ранніх зморшків

Перші зморшки зазвичай з'являються коли жінці ще немає 30 років. Це означає, що організм молодий і здатний до швидкого самовідновлення, а наше завдання – допомогти йому оновитися:

Відвідуйте ендокринолога 1 раз на рік для перевірки гормонального фону.

Намагайтеся вести здоровий спосіб життя: регулярно займайтеся спортом, гуляйте на свіжому повітрі, висипайтеся, дотримуйтеся правильного харчування.

Використовуйте якісну доглядову косметику 2 рази на день, суворо призначену для вашого типу шкіри. Мінімальний набір – делікатні засоби для очищення, тонізації, зволоження та живлення.

Наносьте beauty-продукти акуратно, по масажних лініях, без зайвого натискання.

Обов'язково використовуйте засіб для захисту від UF-променів перед кожним виходом на вулицю. Сонце – головний ворог здорової шкіри.

Пийте воду. Свою щоденну порцію можна дізнатися з розрахунку: 30 мл* вага (у кг). Наприклад, 30 мл*60 кг=1800 мл води на день.

Зморшки в молодому віці часто з'являються через надмірну міміку, тому варто тримати цей пункт на самоконтролі.

Догляд за шкірою засобами з активними компонентами проти ранніх зморшків


Необхідно регулярно доглядати за обличчям двічі на день. Вранці – очищення та зволоження, ввечері – демакіяж, маска, живлення або інший функціонал (відповідно до потреб шкіри). Без цієї бази не працює жоден антивіковий крем, адже для досягнення ефекту шкіра має бути готова до приймання активних інгредієнтів. Потрібно, щоб у складі засобів були присутні:

  • гіалуронова кислота (оптимально – низькомолекулярна);
  • гідролізати колагену та еластину;
  • рослинні екстракти;
  • антиоксидант – альфа-ліпоєва кислота;
  • цераміди;
  • ліноленова/олеїнова кислота;
  • вітамін С;
  • ретинол.

Ці інгредієнти глибоко зволожують, сприяють природному виробленню підтримувальних речовин у шкірі, роблять її більш пружною і щільною, вирівнюють текстуру.

Додайте в догляд живильні та зволожувальні маски 1-3 рази на тиждень. Для прискореного оновлення епідермальних клітин скористайтеся поверхневим пілінгом. Протипоказання – тонка і чутлива шкіра.

Фейсліфтинг

М'язи обличчя утримують тканини, не даючи їм провисати й утворювати зморшки. Для підтримки тонусу роблять спеціальні вправи – фейсліфтинг. Наприклад:

  • Від носо-губних складок – надути кілька кульок; посміхатися лівим і правим куточком рота по черзі.
  • Від "гусячих лапок" – закривати по одному оку, сильно примружившись; зробити сумне обличчя, а через 5 секунд усміхнутися.
  • Від заломів навколо рота – широко відкрити рот і прибрати язик якомога далі всередину, потім щільно стиснути губи й повторювати звуки "А", "У", "І".
  • Від зморшків на лобі – покласти долоню над бровами, підіймати їх, долаючи тиск руки.

Методика зміцнює м'язи обличчя, покращує кровообіг і є чудовою профілактикою ранніх зморшок. Але якщо виконувати вправи неправильно, то фейсліфтинг може прискорить появу заломів. Тому попередньо варто проконсультуватися з косметологом. Безпосередньо перед вправами потрібно рясно змащувати шкіру кремом або базовою олією.

Салонний догляд

Профілактика ранніх зморшків у салоні передбачає глибоке очищення і насичення вологою епідермісу. Хімічний пілінг з AHA- і BHA-кислотами покращує стан обличчя з першого разу. Невеликі заломи стають практично непомітними, а шкіра – пружною і підтягнутою.

Філери та контурна пластика спрямовані на підтяжку обличчя, заповнення зморшків і вирівнювання шкіри по всій поверхні. Для "уколів краси" застосовують гідроксиапатит кальцію і гіалуронову кислоту.

Фотоомолодження – вплив на глибокі шари шкіри світловою хвилею. Стимулює природне вироблення еластину і колагену. Процедура призначена для лікування зморшок, акне і куперозу.

А також спробуйте засоби лінії Muse — це подовження молодості на рівні ДНК, лінія для омолодження та захисту молодої шкіри 25+. Засоби Muse поєднують секрети краси троянди з провідними науковими відкриттями.