0 800 500 275

Як доглядати за обличчям після 25 років? Поради косметолога

У нашій культурі абсолютно нормальним вважається те, що в кабінети до фахівців з догляду за шкірою обличчя – косметолога – жінки починають заглядати тільки після 35. Та й то не всі. І не завжди. Якщо дівчина 20 років вирушити на доглядову процедуру або просто вирішить придбати повноцінну лінійку догляду, її одразу засудять: навіщо? Рано ще!

Але чи насправді рано? Косметологи нарікають: на той час, коли наші жінки приймають рішення про те, що став час, нарешті, "зайнятися собою", насправді вживати превентивних заходів уже пізно. За допомогою косметики та неінвазивних процедур можна буде поліпшити стан, але не кардинально. Тому, як правильно доглядати за обличчям у 25 років варто знати кожній дівчині, яка цінує свою красу.


Особливості шкіри 25+

"Підступність" шкіри 25+ у тому, що вона вже почала стрімко піддаватися віковим змінам, але ще ніяк цього не видає. Тому переважна більшість дівчат просто не задумуються про серйозний догляд.

Тим часом процес регенерації клітин невблаганно сповільнюється – це абсолютно нормально. Колагену виділяється менше. Першими відчують зміни власниці сухої шкіри, але й іншим дівчатам варто задуматися про щоденний догляд за обличчям після 25 років.

Базовий догляд

До 25 років практично завжди можна визначити свій тип шкіри та її "слабкі місця". Це може бути сухість, що швидко проявляється заломами та лущенням, або слабкі капіляри, що забезпечують нас почервонінням носо-губних складок і щік. Декому доводиться боротися з акне, жирним блиском, чорними цятками.

Тому всі засоби потрібно підбирати виходячи з цих показників, а краще – після консультації з косметологом або під його керівництвом. База ж залишиться однаковою для всіх:

  1. Очищення. Найважливіший етап. Врахуйте – демакіяжем обмежуватися не можна. Зніміть косметику спеціальним засобом і після цього скористайтеся гелем для вмивання/молочком.
  2. Тонізування. Допомагає відновити pH шкіри після очищення.
  3. Захист від сонця. Денний крем має бути з SPF у будь-яку пору року, навіть узимку. Інший варіант – наносити санскрін окремо, після крему. Догляд за обличчям влітку у 25 – тема окрема. Показник СПФ у цю пору року має бути не менше 50+, навіть у місті. Оновлювати крем слід хоча б раз на кілька годин.
  4. Живлення. Нічний догляд має допомогти шкірі в процесі регенерації під час сну.

Щоденний догляд за обличчям після 25 має включати також крем для шкіри навколо очей. Ваш звичайний денний або нічний крем не підійде. Не поспішайте купувати засоби з ефектом ліфтингу, філери. Простого зволоження поки що достатньо.

Краще звернути увагу на спеціалізовані "превентивні" лінійки – наприклад, Forever Young.

Якщо ознаки старіння вже з'явилися

Як омолодити обличчя у 25 років? Багатьом таке запитання здасться дивним, але насправді нічого дивного в ньому немає. Сучасний спосіб життя, особливо у великих містах, дає про себе знати. Передчасні зморшки, тьмяний колір обличчя, сухість шкіри – прямі наслідки забрудненого пересушеного повітря, неправильного харчування, сидячого способу життя, куріння (як активного, так і пасивного).

Миритися з цим? Ні! Просто воювати за молодість і красу своєї шкіри доведеться ще активніше. Для цього до звичайної схеми догляду, про яку ми говорили вище, додайте "арсенал особливого призначення". До нього увійдуть:

  1. Маски. Робити їх можна через день. Існує безліч різновидів – тканинні, гідрогелеві, альгінантні, змивні та незмивні, маски-плівки, нічні. Вибирайте ті, що сподобаються вам і підійдуть за ефектом: очищення, живлення, зволоження, депігментація тощо. Можна підбирати засіб і за типом шкіри – для сухої, нормальної, комбінованої, жирної.
  2. Скраби. Це механічне очищення, яке рекомендується проводити не частіше ніж раз на тиждень під час догляду за обличчям після 25 років.
  3. Пілінг. Це теж очищення, але вже не механічне, а хімічне. Кислоти, які містять спеціальні засоби-пілінги, ніби знімають верхні ороговілі клітини шкіри, стимулюючи її оновлюватися активніше. Молодим дівчатам варто застосовувати пілінг з великою обережністю, вибирати засоби з низькою концентрацією кислот. Процедури проводять курсом у холодну пору року. Після використання обов'язково наносять максимальний SPF-захист. Найкраще користуватися пілінгами під контролем косметолога.
  4. Сироватки (серуми). Їх наносять "під крем" – це потужний специфічний догляд, який підсилює ефект всіх інших засобів. Обов'язкове попереднє якісне очищення. Вони можуть бути частиною щоденного догляду за обличчям у 25 років, або застосовуватися два-три рази на тиждень. Це "цільові" засоби – наприклад, проти пігментації, для розгладження, глибоко зволожувальні. У них дуже легка текстура, частіше це рідина і висока концентрація активних компонентів.

Нехтувати спеціальними засобами для щоденного догляду за обличчям після 25 років не варто, але користуватися ними краще помірно. Не поспішайте вибирати найпотужніші інгредієнти. Поки достатньо превентивних заходів – легких пілінгів, зволожувальних сироваток. На сайті в розділі "Допомога – Консультації" можна поставити запитання щодо підбору оптимального засобу.


Що ще можна зробити

Косметика і правильний догляд – ваша головна зброя у справі збереження молодості шкіри обличчя після 25 років. Але навіть найкращі ізраїльські розробки виявляться безсилими, якщо самі ви діятимете на шкоду власній красі.

Шкіра – один з основних показників загального стану організму, тому догляд за нею включатиме і корекцію способу життя загалом. Отже, що варто робити:

  • більше гуляти й рухатися – свіже повітря, насичення киснем, поліпшення кровообігу сприятимуть тонусу шкіри, а отже, і гарному кольору обличчя;
  • пити багато води – чистої, простої або мінеральної, бажано негазованої;
  • спати щонайменше 8 годин безперервно – а лягати варто не пізніше 22-23 години, тоді процеси відновлення працюватимуть як слід;
  • їсти достатньо цінних жирів і клітковини, продуктів з антиоксидантами, щоб тіло отримувало все необхідне і процеси регенерації не порушувалися.

Так, це базові принципи здорового життя, і саме вони допоможуть вам зберегти сяючий і свіжий вигляд на довгі роки.


А ось кілька пунктів, що під забороною:

  • куріння – уникати варто сигаретного диму загалом, навіть пасивне його споживання сильно погіршує кисневий обмін, а отже, робить колір обличчя тьмяним;
  • активне сонце – чим менше часу ви проведете під його променями в період з 11 ранку і до 16-ї години вечора в теплу пору року, тим нижчим буде ефект фотостаріння шкіри, хоча і взимку санскрін обов'язковий;
  • малорухливий спосіб життя – пілатес, йога, фітнес, біг, плавання, вибирайте будь-який вид активності, який змусить ваше тіло працювати, а кров – активно циркулювати.

І не забувайте: догляд за обличчям після 25 років – щоденний процес. Саме в регулярності полягає його сила. Наносячи засоби нерегулярно, ви навряд чи доб'єтеся хоч якихось результатів, крім ситуативного зволоження, пом'якшення, очищення.

Вкладайте в себе зараз – і в 50 візит до косметолога буде лише підтриманням краси, а не пошуком порятунку.