0 800 500 275

Як доглядати за шкірою обличчя після пілінгу

Хімічний пілінг – це особлива інтенсивна процедура, спрямована на відлущування тонкого шару епідерми з метою оновлення та усунення недоліків. У сфері косметології це один із найпоширеніших методів у програмах омолодження та очищення. Оцінили результат процедури також самі клієнти, про що свідчить її популярність. Однак важливо забезпечити правильний догляд за шкірою після пілінгу. Внаслідок видалення верхнього шару вона стає вразливою до зовнішнього впливу і потребує уважного ставлення.

Підготовка до процедури пілінгу

Догляд після пілінгу слід запланувати завчасно і скласти перелік попередніх і відновлювальних заходів ще до його проведення. На першому етапі потрібно відповідним чином підготувати шкіру. В іншому разі цілком можливе зниження ефективності процедури або навіть прояв негативних реакцій. Щоб не допустити подібних ризиків, слід пам'ятати про прості правила:

  1. Дотримуватися щоденного догляду. Зазвичай після пілінгу організм посилено відновлює звичний баланс, через що сальні залози працюють активніше. А це загрожує закорковуванням пор та висипаннями. Своєчасно підготувавши шкіру, можна мінімізувати ризик постпілінгових прищів. Для цього потрібно вмивати обличчя підкисленою водою (з лимоном), протирати обличчя свіжим соком з ягід або фруктів, у складі яких є висока концентрація вітаміну С. Робити всі ці процедури слід за 10-14 днів до пілінгу обличчя.
  2. Пропити вітаміни для імунітету. Пілінг обличчя являє собою досить агресивну процедуру, що послаблює організм. На тлі цього можлива поява герпесу. Тому важливо підтримати імунітет і відмовитися від процедури в період ГРВІ, краще провести її після одужання.
  3. Відвідати алерголога. Особливо важливим цей етап є для тих людей, які планують зробити пілінг обличчя вперше. Це допоможе уникнути негативних реакцій на препарати.

Варто також продумати правильний догляд за обличчям після пілінгу. При цьому важливо враховувати рекомендації майстра і характеристики косметологічних засобів.

Кілька базових порад

Як доглядати за обличчям після пілінгу має розповісти фахівець, який проводить процедуру. Але варто також прислухатися до базових порад:

  • скласти програму догляду з урахуванням часу, необхідного для відновлення;
  • ретельно очищати шкіру обличчя;
  • забезпечити зволоження;
  • розробити заходи щодо захисту від негативного впливу зовнішнього середовища.

Варто детальніше розібрати кожен етап.


Програма догляду після пілінгу з урахуванням періоду відновлення

Реабілітація займає приблизно 2 тижні. Як відновити шкіру обличчя після пілінгу? Слід розробити спеціальну програму з урахуванням часу, який минув після процедури. Протягом перших 12, а то й 14 годин догляд за шкірою після пілінгу має бути особливо обережним. Необхідно звести до мінімуму будь-який вплив:

Слід також дотримуватися особливого догляду за обличчям після пілінгу і в наступні кілька днів (2-3). Обмеження стосуються використання жирних і зволожувальних кремів, перебування на відкритому повітрі (високий ризик надмірного УФ-впливу), фізичних навантажень.

Решту 7-10 днів догляд за шкірою після пілінгу теж має бути обережним. Потрібно уникати застосування щільної декоративної косметики, використання гоммажів і скрабів, самостійного зняття скоринки, відвідування парильні.

Очищення після пілінгу

Хоч шкіра стає вразливою, домашні доглядові процедури за обличчям виключати не можна. Зокрема, важливо забезпечити дбайливе очищення. Мікропошкодження, що спричиняє вплив хімічних складів, можуть послужити провідниками для досить важких і серйозних хвороб епідермісу.

Догляд після пілінгу обличчя має включати делікатні засоби для вмивання зі зволожувальним і заспокійливим ефектом. Але починати користування ними потрібно через 2-3 дні.

Важливо дотримуватися гігієни рук. Варто запастися антибактеріальним милом. Не можна торкатися шкіри обличчя брудними руками, зокрема й у процесі вмивання.


Програми зволоження

Догляд після пілінгу має бути спрямований також на відновлення водно-ліпідного балансу шкіри обличчя. Сама процедура хімічного впливу негативно позначається на живленні епідермісу, хоча і забезпечує відчутний результат: згладжує зморшки, покращує колір і тон шкіри. При цьому відлущується тонкий верхній шар шкіри, через що їй потрібне зволоження, щоб уникнути пересихання.

У догляд за обличчям після пілінгу варто включити спеціальні засоби у формі гелів або флюїдів. Такі засоби не потрібно ретельно втирати, а завдяки легкій текстурі вони швидко проникають углиб клітин епідермісу, насичують шкіру вологою.

Перехід на бальзами, сироватки (засоби з більш щільними складами) можливий не раніше ніж через 3 дні. Вибирати краще продукти для чутливого типу шкіри або з антиоксидантами та гіалуроновою кислотою в складі.

Порада. Перед тим як наносити крем після процедури пілінгу, варто розпилити на обличчя термальну воду (підійде також мінеральна), вона допоможе доглядовій косметиці швидше увібратися без втирання і розтягування шкіри.

Захист від зовнішнього впливу

Збираючись на процедуру, слід відразу скласти програму догляду за обличчям після пілінгу. Обов'язковим пунктом у ній має бути захист шкіри, що буде стоншеною і дуже сприйнятливою до зовнішнього середовища після хімічного впливу. Зокрема, ультрафіолету та сонячних променів. Навіть 5 хвилин на вулиці можуть стати причиною опіків або появи пігментних плям. Тому догляд за обличчям після пілінгу обов'язково має включати сонцезахисні засоби.

Вибирати слід склади, фактор СПФ у яких не нижче 30.

Негативний вплив також чинить вітер і низькі температури. Вони посилять лущення і почервоніння. З цієї причини варто уважно поставитися до вибору сезону для косметологічних процедур на обличчі, оптимально підійдуть весна й осінь, коли сонце ласкаве й комфортна температура повітря.


Особливості догляду залежно від типу пілінгу

Склади, які використовуються для проведення процедури, розрізняють за ступенем проникнення. До того ж чим сильніший вплив, тим ретельнішим має бути догляд за шкірою після пілінгу. У будь-якому разі підбирати його потрібно відповідно до виду і ступеня проникнення кислотних складів.

Поверхневий пілінг належить до щадних і застосовується з метою усунення ороговілих частинок верхнього шару епідермісу. Період відновлення після процедури мінімальний, тому і догляд зазвичай вибирають простий:

  1. Не можна в першу добу торкатися обличчя руками, інакше це може призвести до мікротравм.
  2. Варто придбати спеціальні аптечні креми з регенерувальними функціями від відчуття стягнутості та печіння ("Пантенол", "Бепантен"). Їх потрібно наносити товстим шаром на 15 хвилин, після чого акуратно видалити надлишки серветкою.
  3. У догляді за обличчям після пілінгу допустимо застосовувати звичайні засоби, але потрібно вибирати косметику, здатну відновити водно-ліпідний баланс.
  4. Необхідно хоча б на кілька днів обмежити використання тонального крему та пудри – потрібно дати шкірі відновитися.

Серединні склади більш інтенсивно впливають на епідерміс. З огляду на це, після їхнього проведення шкірі потрібне і більш тривале відновлення – до 14 днів. Серед багатьох порад, як доглядати за обличчям після хімічного пілінгу, варто виділити наступні:

  1. У перші 3 дні потрібно виключити гігієнічні процедури. Максимум можна протирати очі та зону губ (знімати макіяж) за допомогою серветки.
  2. Потрібно збільшити обсяг споживаної води. Вона сприяє регенерації клітин.
  3. У перший день кожні 2-3 години потрібно на 20 хвилин накладати у вигляді маски спеціальні креми на кшталт "Пантенола" або "Бепантена".
  4. Не можна дряпати та скрабувати обличчя. Лущення має проходити самостійно.
  5. До числа доглядових засобів потрібно включити склади для чутливої шкіри.
  6. Не дозволяється використовувати декоративну косметику (можна лише для очей і губ).

Ретиноєвий пілінг також належить до серединних. Визначити, що це саме він, можна за кольором – яскраво-жовтим.

Глибокий – це найскладніші та найболючіші процедури. Спеціальні висококонцентровані склади проникають вглиб епідермісу, надаючи потужний ефект: прибирають зморшки, постакне, рубці. Через це реабілітаційний догляд за шкірою після хімічного пілінгу має бути особливо ретельним. Він зазвичай проводиться під наглядом косметолога:

  1. Будуть потрібні знеболювальні засоби й антибіотики (цей захід спрямований на зниження ризику виникнення інфекцій).
  2. Утримання від водно-гігієнічних процедур. Тривалість слід уточнити у косметолога.
  3. Використання сонцезахисних кремів для обличчя на вулиці.
  4. Дотримання білкової дієти, зокрема, варто включити в раціон продукти, багаті желатином, поліненасиченими кислотами (Омега-3).

Загалом про те, як відновити шкіру обличчя після пілінгу, варто дізнаватися у фахівця, який проводить процедуру. Однак важливо звертатися до перевірених салонів і довіряти свою шкіру дипломованим косметологам. Будь-які необдумані експерименти можуть призвести до серйозних наслідків: травм, рубців або навіть виникнення інфекції.