0 800 500 275

Як позбутися плям після прищів

Можна було б цинічно сказати: "Не допускайте появи висипань, тоді не потрібно буде думати, як позбутися плям після прищів". На жаль не все так просто!

Обличчя — це "візитна картка" кожної людини. Незалежно від віку та статі проблема появи вугрової висипки або акне виникає у багатьох людей. Часто вони не відразу розуміють, що це проблема, і всіляко намагаються приховати нерівності на обличчі. Одні ретельно маскують прищі тональним кремом, інші — починають видавлювати. У результаті на обличчі з'являються плями після прищів. Згодом в одних вони світлішають і зникають, в інших - темніють і залишаються.


Причин для появи запалень на обличчі багато. Характер їхнього походження найрізноманітніший:

 • юнацькі гормональні перепади;
 • різні хвороби (насамперед ШКТ);
 • вікові зміни;
 • гормональний збій;
 • погана гігієна обличчя та інші.

Темні плями на обличчі не зникають самостійно. Їх необхідно лікувати. У цьому матеріалі поговоримо про те, чому виникають запалення на шкірі обличчя, як позбутися плям після акне і не допустити повторної появи такої проблеми.

Як усунути темні плями від прищів

Перш за все, потрібно позбутися висипань. Для цього потрібно знайти джерело їхнього виникнення. У більшості випадків рекомендується здати аналізи. Які саме — підкаже дерматолог. Лікар також пояснить детально, чим лікувати висипання і як позбутися плям після прищів.

Що ж все-таки робити, якщо висипання вже з'явилися, а залишати ваше обличчя не поспішають? Неприємно також те, що, коли один прищ зникає, існує висока ймовірність появи на його місці або по сусідству ще одного (або декількох). А найбільш неприємне те, що позбутися плям після прищів досить складно. І часу на це теж потрібно чимало.

Чому залишаються сліди

Виникнення плям пов'язане з посиленим синтезом певного пігменту, а саме меланіну (білок, який надає шкірі темного відтінку). Він виділяється у тому місці на шкірі, де є запальний процес. Рівень ураження залежить безпосередньо від таких чинників, як:

 • інтенсивність запалення;
 • структура шкіри;
 • наявність лікування.
 • Дуже важливо не запускати запальний процес і своєчасно почати лікування.

Не вийде прибрати плями на обличчі від прищів, якщо:

 • не лікувати запалення;
 • не дезінфікувати вогнище висипання;
 • видавлювати прищі.

Багато людей, особливо жінок, займаються самостійним видавлюванням висипань. Цього робити в жодному разі не можна! Таким чином травмується епітелій і підвищується ризик занесення інфекції. Цей спосіб не дозволяє позбутися слідів після прищів — з'являтимуться нові рубці.

Якими бувають плями після прищів і як їх позбутися

Виділяють 3 основні види рубців.


Темні рубці

Це, мабуть, одна з найпоширеніших проблем. У зв'язку з цим є один вагомий плюс — методів її вирішення найбільше. Деякі навіть передбачають нанесення спеціальних масок. Їхня мета — освітлити плями після прищів. Темні сліди з'являються, якщо видавити прищ або здерти скоринку, що утворилася після загоєння ранки на місці запалення. У такому разі мелатоніну може виділитися більше, ніж потрібно, і відбудеться гіперпігментація. У процесі загоєння на місці запалень можуть залишатися рожеві сліди, які темніють протягом кількох днів. Якщо не почати діяти активно, не вийде швидко позбутися плям після прищів.

Спосіб лікування. Якщо у вас залишилися плями після прищів, можна спробувати позбутися їх за допомогою освітлювальних масок для обличчя (шукайте в складі екстракт лимона, полуниці або петрушки, оскільки вони є природними відбілювальними агентами). Якщо результату немає, є ще один варіант — косметологічні засоби з альфа-гідрокислотами. Вони прискорюють процес регенерації, завдяки чому шкіра відновлюється швидше. До того ж такі засоби діють як міні-пілінг, усуваючи ороговілі частинки епідермісу. Багато людей, які зіштовхнулися з проблемою темних рубців, стверджують: простіше не допустити потемніння від вугрового висипу й акне, ніж потім намагатися прибрати темні плями від прищів.

Гіпертрофічні рубці

Такий тип шрамів , як правило, залишається після прищів з пустулами — щільною білою масою всередині невеликої гулі, що виступає над шкірою. Класичною зоною появи таких висипань є підборіддя, груди та спина.

Спосіб лікування. Перш ніж пробувати позбутися слідів після таких прищів, необхідно вилікуватися від кістозних шишок. Для цього необхідно здати аналізи і дізнатися причину їхньої появи. Після курсу лікування можна почекати 2-3 місяці, щоб дати своїй шкірі можливість регенеруватися самостійно. Якщо рубці не зникають, краще знову звернутися до дерматолога або косметолога — вони краще за інших знають, що допомагає від плям після прищів на обличчі. Часто прописують ін'єкції кортизону. Інший спосіб усунення слідів після прищів — лазерна чистка. Тільки врахуйте: щоб вирівняти текстуру шкіри, недостатньо однієї процедури, їх знадобиться кілька.

Атрофічні рубці постакне

Вони бувають декількох типів:

 • одиничні нерівності на шкірі, що нагадують сліди після вітрянки, але менші за розміром;
 • "зірочки", невеликі нерівності, що схожі на ранки, але ними не є, оскільки шкіра в цих місцях уже затягнулася;
 • "ямки", тобто найбільші з перерахованих заглиблень на обличчі.

Подібні рубці з'являються внаслідок вугрового висипу. Річ у тому, що на обличчі виникає відразу кілька вогнищ запалення. Коли одні відступають, з'являються інші. У результаті вогнище поширюється, а клітини не встигають регенеруватися.

Спосіб лікування. Чим лікувати плями від прищів, якщо вони вже перетворилися на атрофічні рубці? Кислотними пілінгами! Ці процедури сприяють відновленню шкірного покриву і стимулюють вироблення колагену, який є будівельним матеріалом процесу регенерації. Ще один варіант освітлення плям від прищів і їх повного усунення — шліфування лазером. Один сеанс навряд чи допоможе, але поліпшення можна буде помітити вже після першої процедури.

Можна також спробувати позбутися рубців за допомогою засобів від постакне, до складу яких входить ретинол або ретиноїди. Але будьте готові до того, що на це піде кілька місяців.


Темні плями після прищів: як прибрати їх назавжди

Продовжуйте лікування. Пам'ятайте: ваша краса і здоров'я у ваших руках. Або в руках дерматолога/косметолога, до яких вам обов'язково слід звернутися, якщо проблема темних плям і рубців не зникає. Як позбутися слідів від прищів назавжди, якщо ще не всіх зусиль докладено? Усе обов'язково вийде!

Лікуйтеся і будьте здорові!