0 800 500 275

Прищі на підборідді: вирок чи тимчасовий косметичний дефект

Згідно зі статистикою, яку надають психологи, висипання на шкірі провокують депресивний стан у 40% людей. Пов'язано це з тим, що вони з'являються на видному місці та помітні оточуючим. Так, прищі на підборідді – досить поширена проблема, яка є не тільки косметичним дефектом, а й може вказувати на серйозні порушення в роботі організму. Якщо не розібратися в причині виникнення висипань, лікування може виявитися неефективним і на обличчі залишаться рубці.


Чому з'являються прищі на підборідді

Часто висипання на підборідді можна помітити у підлітків, що пояснюється гормональними перебудовами в організмі. Але така неприємність може спіткати також представників інших вікових груп. Чому прищі з'являються на підборідді у 25 і у 45 років? Крім гормонального дисбалансу, причини можуть бути різні:

  • генетична схильність;
  • незбалансоване харчування;
  • неправильний догляд за шкірою;
  • стрес, особливо коли він набуває хронічного характеру – внаслідок вироблення гормону стресу (кортизолу) підвищується жирність шкіри та, як наслідок, закупорюються пори;
  • часте торкання обличчя брудними руками – через це бактерії активно розмножуються;
  • приймання деяких ліків;
  • ГРВІ;
  • механічна травма (видавлювання).

Якщо прищі на підборідді з'явилися в середині менструального циклу, це вважається нормою, оскільки в цей період відбуваються гормональні зміни. Такі висипання не потребують особливого лікування. Головне, доглядати за шкірою, використовуючи правильно підібрані засоби. Висипання на підборідді іноді свідчать про гінекологічні проблеми, зокрема, про полікістоз яєчників. Тому може знадобитися консультація лікаря.

Причиною появи прищів на підборідді в чоловіків часто виступає підвищена жирність шкіри – проблема майже 90% представників сильної статі. Це пояснюється великою кількістю сальних залоз. Крім того, тестостерон (чоловічий гормон) змушує працювати їх активніше. Це і пояснює появу висипання на підборідді.

Види висипань

На підборідді можуть з'являтися різні прищі:

  • відкриті та закриті комедони;
  • папули;
  • пустули;
  • вузли або глибокі внутрішні прищі;
  • рожеві, білі, червоні вугри.

Чорні цятки та невеликі світлі висипання зустрічаються в багатьох людей. Але прищі на підборідді часто є підшкірними. Виглядають вони як внутрішні гулі та спричиняють болісні відчуття. Їх дозрівання може тривати 2-3 тижні. Такі висипання мають червоний колір, їх складно приховати тональними засобами.

Як упоратися з проблемою

Спочатку потрібно виявити причину появи прищів на підборідді. Від цього залежать подальші дії. Важливо усунути першопричину.


Що можна зробити самостійно

Якщо у вас невеликий прищ або чорні цятки, можна спробувати впоратися з ними в домашніх умовах. Але варто зауважити, що робити це можна тільки в рідкісних випадках. Для цього знадобляться спеціальні інструменти, наприклад, косметична ложка або петля, які перед використанням потрібно продезінфікувати. Обробляється також і місце очищення. Варто також попередньо розпарити шкіру, щоб відкрити пори. Наприкінці процедури необхідно нанести заспокійливу маску.

Забороняється самостійно усувати кістозні прищі та вугри. У цьому випадку забруднення знаходяться глибоко в порах. При спробах очистити шкіру від прищів на підборідді в домашніх умовах можна занести інфекцію. Крім того, іноді необхідні лікарські препарати або навіть ін'єкції. Але якщо у вас з'явилися великі прищі на підборідді, можна спробувати полегшити дискомфорт. Цього можна досягнути, дотримуючись простих рекомендацій:

Прикладати кубик льоду до хворого місця. Холод дасть змогу зняти запалення і зменшити почервоніння. У продажу є спеціальні масажери з охолоджувальним ефектом.

Користуватися неагресивними засобами для вмивання. Рекомендується вибирати пінки або гелі, які не містять сульфатів. Їх дія більш м'яка.

Використовувати спеціальні засоби від прищів. Впоратися з проблемою допомагають саліцилова й азелаїнова кислоти. Потрібно протирати обличчя засобами з цими компонентами в складі. Допомагають також мазі з цинком.

Збалансувати своє харчування та питний режим. Треба обмежити себе в споживанні солодкого, фаст-фуду, газованої води, копченого, жирного та інших шкідливих для організму продуктів.

Не наносити на проблемні ділянки жирні креми та мазі. Це тільки погіршить ситуацію.

Нормалізувати режим дня. Намагайтеся більше гуляти на свіжому повітрі, спіть не менше 8 годин на добу.

Розслабитися. Оскільки часто прищі на підборідді з'являються через стрес, необхідно тримати себе в руках і менше нервувати.

Увага! Забороняється видавлювати прищі. Такі дії не матимуть очікуваного ефекту, в результаті на обличчі залишиться синяк. Використовувати скраби також не можна, оскільки це сприяє поширенню бактерій.

Якщо турбують постійні прищі на підборідді, що не проходять тривалий час, займатися самолікуванням не можна. Варто звернутися до терапевта. Він може також призначити консультацію в ендокринолога або гінеколога. Тільки фахівець зможе точно визначити, чому на підборідді з'являються висипання.


Професійні методи

Після виключення захворювань внутрішніх органів за справу беруться дерматологи, які використовують різні методи для боротьби з прищиками на підборідді:

  1. Ретиноїди. Це форми вітаміну А, які допомагають не тільки усунути висипання, а й поліпшити колір шкіри та її пружність. Такі засоби прискорюють оновлення клітин. Вони також допомогою контролювати синтез шкірного сала.
  2. Протизаплідні таблетки. Такі препарати діють на гормональний фон, тому їх можуть використовувати для лікування висипань на підборідді. Приймають їх тільки за призначенням лікаря, під його суворим контролем.
  3. Seed cycling – методика, суть якої полягає у визначенні та дотриманні правильного харчування з урахуванням фаз менструального циклу. Фахівці вказують на те, що організм потребує різних елементів у різні періоди між менструаціями. Це дасть змогу почуватися добре.

Щоб розв'язати проблему, необхідний комплексний підхід. Запасіться терпінням і дотримуйтеся всіх рекомендацій фахівців. Також рекомендуємо спробувати засоби лінії Comodex.

І нехай ваша шкіра завжди сяє чистотою!