Буває, що коли ми дивимося в дзеркало, засмучуємося через розширені пори. Намагаємося замаскувати недоліки тональним кремом або пудрою, але зробити це вдається ненадовго: вже до середини дня шкіра починає лисніти, а згодом на проблемних ділянках з'являються вугри та прищі. Усе це псує настрій і змушує шукати дієві варіанти допомоги.
У цій публікації ми розповімо, чому з'являються розширені пори, як косметологи позбавляють від цієї проблеми в салонах і що можна зробити в домашніх умовах.
Причини появи розширених пор на обличчі
Основна функція отворів потових і сальних залоз – виведення з організму непотрібного жиру, захист верхнього шару – епідермісу – від пересихання. Але з різних причин себуму може виробитися занадто багато. Пори закупорюються і стають помітними, з'являється жирний блиск, чорні цятки (комедони), вугрі. Найчастіше ці проблеми виникають у Т-зоні: на лобі, носі та підборідді, рідше – на щоках. Що призводить до подібних ситуацій? Фахівці виділяють такі причини:
Спадковість
Серед косметологів існує думка про генетичну схильність до тих чи інших проблем. Тобто, якщо у батьків шкірний покрив схильний до жирності, це успадкує дитина. Спадковість змінити неможливо (тут естетична медицина безсила), але скорегувати догляд цілком реально.
Зміни гормонального фону
У деякі періоди у жінок кардинально перебудовується організм. Це впливає на всі системи організму, зокрема й на шкіру. Подібні зміни відбуваються у підлітковому віці, під час клімаксу і вагітності. Піти проти того, що закладено природою, і уникнути гормональних сплесків неможливо. Тому слід підібрати спеціальні засоби та звернутися по допомогу до фахівців.
Нездоровий спосіб життя
Найчастіше на розширення пор впливають незбалансоване харчування та порушення режиму дня. Тим, у кого в раціоні є багато жирних страв, маринадів, солодкого, гострого буде важко привести до ладу свою шкіру. Пори допомагають виводити шкідливі речовини з організму. Якщо таких шлаків і токсинів накопичується багато, тіло працює на межі своїх можливостей. Погіршує ситуацію пристрасть до цигарок або до спиртного. Очевидне рішення – налагодити харчування і зайнятися собою. Розширені пори можуть сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров'ям: хвороби шлунково-кишкового тракту, порушення обміну речовин.
Неправильний догляд
Згодом навіть ідеальні пори на носі та обличчі розширяться, якщо не привчити себе знімати макіяж перед сном, користуватися неякісними кремами, невідповідною косметикою, ігнорувати етапи очищення. Досить небезпечно засмагати на пляжі або в солярії без якісних сонцезахисних засобів. Щоб уникнути нездорової шкіри, варто зайнятися собою, усунути причини появи проблеми та скоригувати догляд.
Як звузити розширені пори
Якщо розширені пори – це проблема, з якою ви вирішили розпрощатися надовго, звісно, краще звернутися до спеціальних клінік, де косметологи використовують різні методики. Фахівці порекомендують спочатку очистити шкіру, а потім пройти серію процедур для підвищення її тонусу.
Серед них:
Комплексна чистка обличчя
Апаратна, механічна чистка – це найбільш популярна й універсальна процедура, яку часто пропонують у салонах. Досвідчений майстер зробить масаж, а потім обробить верхні тканини сироваткою, нанесе лікувальний крем. Після такої процедури пори максимально очистяться. Якщо робити чистку регулярно (мінімум 3 рази на рік), то з часом вони згладяться і візуально зменшаться
Різні види пілінгу
В арсеналі косметологів є кілька варіантів. Це може бути хімічне очищення, що проводять за допомогою різних скрабів – засобів з високим вмістом твердих частинок, що прибирають змертвілі клітини. Набагато м'якше працюють із поверхнею обличчя гоммажі. У них є молочні, фруктові кислоти, які глибоко проникають у пори та очищають їх. Цей спосіб підійде власницям тонкої, сухої та чутливої шкіри.
Досить ефективний механічний пілінг. Його можна зробити тільки з використанням спеціальних апаратів. Процедура бросажу добре очищає та видаляє поверхневий епітелій. Фахівець використовує апарат зі спеціальними насадками-щіточками, що автоматично обертаються, завдяки чому пацієнтка отримує пілінг та масаж одночасно.
Шліфування лазером
Прихильники інноваційних методів можуть спробувати лазерне шліфування в косметологічній клініці. Його призначають, коли потрібно усунути застарілі проблеми – наслідки вугрової хвороби. Ця процедура видаляє змертвілі шари епідермісу, стимулює клітини, запускає процеси регенерації. Після такого впливу шкіра має значно молодший вигляд, набуває тонусу, поліпшується контур обличчя.
Добре справляється з розширеними порами метод дермального радіоптичного термолізу, в якому поєднано шліфування лазерними променями та RF-ліфтинг. Лазери ефективно борються з відмерлими клітинами на поверхні, а радіохвилі прогрівають верхні шари, ущільнюють їх, що згодом не дає змоги шкірному жиру впливати агресивно на епідерміс.
Ін'єкційні методики
Щоб назавжди позбутися розширених пор і, одночасно омолодити та поліпшити свій зовнішній вигляд, можна вибрати метод біоревіталізації – ін'єкції засобами з гіалуроновою кислотою. Цей спосіб максимально стимулює вироблення колагену, підвищує тонус і пружність обличчя. До лікувального складу додають вітаміни, мінерали, амінокислоти та інші корисні речовини. Комплекс препаратів підбирають індивідуально, а лікування проводять курсами, що складаються з 5-10 сеансів.
Звуження пор у домашніх умовах
Спробувати прибрати глибокі пори на обличчі можна теж самому. Звісно, це буде не настільки ефективно, як у салоні, але, отримавши попередню консультацію фахівця, грамотно підібравши косметичні засоби та роблячи все регулярно, можна домогтися непоганого ефекту.
Домашній пілінг
Косметолог може порекомендувати зробити пілінг засобами з натуральними відлущувальними компонентами, наприклад, з кораловою пудрою. Інноваційною розробкою є більш щадний пілінг-гоммаж – препарат без твердих частинок. Він підходить для ніжної та чутливої шкіри. Додатково в такі засоби додають корисні поживні елементи та вітаміни.
Очищення шкіри
Якщо ви задумалися над тим, як прибрати розширені пори, варто скоригувати щоденний догляд. Особливо уважно потрібно підібрати засоби для зняття макіяжу. Якщо у вас жирна шкіра, можна вибрати відповідне молочко. Воно добре впорається з видаленням будь-яких забруднень.
Можна скористатися різними очищувальними гелями з фруктовими кислотами. Ці натуральні речовини м'яко відлущують верхній шар епідермісу, зменшують запалення, оздоровлюють наш захисний покрив. Після використання гелю не обійтися без спеціальних тоніків, які завершать процес очищення, заспокоять, зменшать подразнення.
Денна косметика
Якщо ви хочете позбутися розширених пор, потрібно коректно підібрати засоби для щоденного догляду. До складу кремів обов'язково мають входити фотофільтри, що дбайливо захищають шкіру від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Активні компоненти таких кремів нормалізують вироблення шкірного жиру, а деякі мають легкий тон, який може замаскувати почервоніння і нерівності.
Правильний підбір доглядової косметики надасть шкірі свіжий і здоровий вигляд. Вітчизняні та закордонні лабораторії розробляють спеціальні комплекси для зменшення пор. Всі ці засоби не тільки розв'язують конкретну проблему, а й зволожують, живлять, захищають шкірний покрив. Після їх використання нормалізується робота сальних залоз і подовжується молодість шкіри.
Маски для звуження пор на обличчі
Найкраще впораються з проблемами на обличчі спеціальні маски. Завдяки тому, що корисні компоненти покривають шкіру на більш тривалий період, їхня ефективність значно зростає. Маски можна використовувати на ніч або вранці перед нанесенням макіяжу.
Маски з косметичної глини
Глина глибоко очищає і стягує шкіру. Це прекрасний природний сорбент. Для таких процедур купують спеціальну косметичну глину (блакитну, білу, чорну). Другий компонент такої маски – тепла вода. Важливо знати, що користуватися цим способом можна не частіше 1 разу на тиждень, щоб не пересушити шкіру. Якщо природа нагородила вас тонкою шкірою, то застосовуйте глину раз на 2 тижні. Цього достатньо, щоб звузити пори на обличчі та поліпшити свій зовнішній вигляд.
Маски на основі натуральних компонентів
Чудово впораються з проблемою розширених пор професійні маски, що містять натуральні фруктові кислоти. Саме ці компоненти глибоко проникають у шкіру, очищуючи її, покращуючи текстуру і відновлюючи здоровий вигляд. Після їх використання обов'язково наносять зволожувальний засіб, а якщо процедуру проводять вдень – сонцезахисний крем.
Лікувальні маски
В особливо проблемних випадках косметолог може порадити комплекс процедур, спрямованих на зменшення виділення шкірного жиру. Лікувальні маски з себорегулювальним ефектом відмінно видаляють його надлишки, а регулярне застосування зменшує пори та жирний блиск.
Для підбору лікувальної та декоративної косметики проконсультуйтеся з косметологом. Фахівець порадить оптимальні засоби, які нормалізують роботу сальних залоз, усувають жирний блиск і покращують колір обличчя.