0 800 500 275

Робимо правильно: як користуватися масками для обличчя

Масками називаються спеціальні концентровані склади, які використовуються в додаткових доглядових програмах за шкірою обличчя, шиї та навіть зони декольте. На сьогодні вони є одними з найпопулярніших і найпоширеніших засобів як у салонах, так і в домашній косметичці. Хороша маска здатна покращити стан шкіри за кілька хвилин. Причому отримати чудовий результат можна за мінімуму зусиль.


Втім, не всі дівчата правильно ними користуються, зокрема, не дотримуються регулярності. Як часто можна робити маски для обличчя та в який час – про це поговоримо нижче. Заодно розглянемо найпоширеніші помилки, яких припускаються жінки під час використання таких засобів.

Основні різновиди масок для обличчя

Маски для обличчя представлені в продажу у великому асортименті. Вони розрізняються як за цільовою дією – зволожують, тонізують, заспокоюють, очищають, надають ліфтинговий і омолоджувальний ефект, так і за формою випуску. За консистенцією вони бувають:

  • кремоподібні;
  • порошкові;
  • гелеві.

Також існують тканинні маски. Вони являють собою спеціальні викрійки з целюлозного матеріалу на все обличчя, з прорізами для очей, носа і рота. Тканина просякнута концентрованим доглядовим складом того чи іншого спектра дії. Перевага полягає в простоті нанесення. Їх зручно брати з собою в подорожі, використовувати навіть під час тривалих перельотів або в поїздках.

Порошкові продаються у вигляді сухих сумішей. Як користуватися маскою для обличчя цього виду? Усе просто: перед нанесенням її слід приготувати. Для цього порошок потрібно розбавити водою і розмішати до однорідної маси. Потім можна накладати на підготовлене до процедури обличчя. Серед найпоширеніших порошкових складів – глиняні та альгінатні маски. Гелеподібні та кремові являють собою вже готові до застосування суміші. Як використовувати маску для обличчя цього типу, знають, мабуть, усі. Вони продаються в баночках або тюбиках. Для застосування потрібно лише нанести суміш на обличчя.


Важливо! Розрізняють такі засоби на домашні та професійні. Перші являють собою приготовані або підготовлені до застосування суміші (як крем або гель), що можна просто нанести самостійно, не боячись помилитися з концентрацією, пропорціями. Про те як користуватися маскою для обличчя професійного призначення, найкраще може розповісти косметолог. Такі продукти представлені складами зі спеціальними властивостями – моделюють, підтягують, розгладжують зморшки. Їх потрібно використовувати під контролем фахівця, щоб уникнути негативних наслідків. Часто вони вимагають попереднього приготування перед нанесенням.

ТОП запитань щодо застосування

Далеко не всі знають, що спеціальними засобами потрібно вміти правильно користуватися. Спробуємо розібрати ТОП популярних запитань на цю тему:

  1. З якого віку можна використовувати? Зазвичай рекомендації залежать безпосередньо від стану шкіри обличчя. Якщо серйозних проблем немає, то варто включити їх у домашні доглядові процедури з 25 років. Як часто можна використовувати маски для обличчя? Приблизно раз на тиждень, віддаючи перевагу зволожувальним або живильним складам. Але власницям жирної, проблемної шкіри варто підібрати очищувальні та заспокійливі маски в більш ранньому віці. Регулярність можна збільшити, якщо це рекомендує косметолог.
  2. Як часто потрібно робити маски для обличчя? Інтервал і регулярність визначаються за станом шкіри, віком і проблемами, що потрібно вирішити. Оптимально робити маски 1-2 рази на тиждень. Якщо проблем багато, то можна збільшити кількість процедур до 3.
  3. Скільки масок потрібно для домашнього догляду? Тут все залежить від стану епідермісу і бажання доглядати за собою. Цілком достатньо 1-3 продуктів. Однак варто розуміти, що домашній догляд не дасть такого ж ефекту, як професійний, скоріше, він може підтримати його. Для молодої шкіри достатньо 1 виду. Але чим вона старша, тим більше продуктів можна застосовувати для догляду.

Також під час вибору варто звернути увагу на рекомендації від виробника, відповідність типу і стану шкіри.

Кілька порад щодо застосування масок для обличчя

Зазвичай усі вони стосуються питань, коли краще робити маски для обличчя, як правильно їх використовувати. Спробуємо розібратися детальніше.

Серед основних порад щодо застосування масок слід виділити:

  1. Підготовку шкіри. Далеко не всі знають, як правильно робити маски для обличчя, а від цього залежить їхня ефективність. Перш за все, слід добре очистити поверхню епідермісу від забруднень і макіяжу, а також протерти тоніком. Чи потрібно після маски для обличчя наносити крем, якщо формули цих засобів досить концентровані? Так, це необхідно для закріплення ефекту і "консервації" корисних речовин. Виняток становлять нічні незмивні маски.
  2. Особливості нанесення. Накладати потрібно кінчиками пальців або спеціальним пензлем. Розподіляти маску слід по масажних лініях обличчя, щоб уникнути розтягування шкіри.
  3. Час дії. Зазвичай потрібно витримувати її хвилин 15-20, після чого маска змивається теплою водою. Але якщо це нічна маска, то її можна залишати на шкірі як крем. За час сну вона вбирається.

Крім того, не варто забувати про рекомендації від виробника і косметолога. Обов'язково враховуйте їх!

Різновиди масок за способом дії

Це один з основних принципів класифікації. За способом дії вони розрізняються на:

  1. Зволожувальні. Це універсальні маски. Зволоження необхідне шкірі будь-якого типу і віку, незалежно від сезону, погоди, програм догляду.
  2. Очищувальні. Такі маски створені для жирної та комбінованої шкіри. Спеціальні речовини у формулі продукту адсорбують надлишки шкірного сала, сприяють стягуванню пор і забезпечують матуючий ефект.
  3. Протизапальні. Вони розроблені для шкіри з висипаннями, підсушують прищики, чинять антисептичну дію, поліпшують загальний вигляд. Розбираючись із рекомендацією, коли краще робити маски для обличчя з протизапальним ефектом, варто враховувати, що для більш вираженого позитивного результату потрібно дати шкірі трохи часу. Тобто, не слід одразу ж накладати макіяж і йти на роботу чи важливу зустріч.
  4. Живильні. Вони оптимальні для сухої та в'янучої шкіри, допомагають боротися з першими ознаками старіння. Основне призначення таких продуктів полягає у відновленні епідермального бар'єру та усуненні стягнутості. Після використання шкіра стає гладкою і пружною. Як часто можна робити маски для обличчя з живильною формулою? Потрібно враховувати рекомендації фахівців і порадитися з косметологом. Річ у тім, що такі продукти зазвичай вирізняються щільною консистенцією, містять олії, можуть забивати пори. Тому користуватися ними слід обережно, чергуючи зі зволожувальними або очисними складами.
  5. Заспокоювальні. Вони призначені для чутливої шкіри обличчя. Це найбільш примхливий тип епідермісу. Чутлива шкіра непередбачувано реагує на зовнішні подразники, погодні фактори, тип води та засоби для догляду, харчові продукти. Головне призначення заспокійливих складів полягає в усуненні почервоніння, подразнень та інших реакцій. В який час краще робити маски для обличчя такого типу? Бажано на ніч, але можна і протягом дня. Якщо має бути якась важлива подія, то накласти склад допустимо за кілька годин до виходу з дому.

Варто зазначити, що абсолютно нормально, якщо в арсеналі домашніх засобів є 2-3 різного типу маски. Річ у тім, що залежно від погоди, сезону і навіть від днів циклу шкіра потребує всебічного догляду.

Основні помилки застосування

Багато дівчат неправильно розцінюють значення таких складів. Купивши продукт, вони починають застосовувати його занадто активно, аж до щоденного нанесення масок на обличчя. Це помилка! Відразу варто уточнити, як часто можна робити маски для обличчя з урахуванням конкретного типу шкіри, віку, проблем і характеристик складу. Зазвичай кількість застосувань на тиждень становить не більше 3 разів.


Другий момент стосується правил нанесення. Не всі знають, як користуватися маскою для обличчя. Багато дівчат, наклавши маску, продовжують весь період її дії займатися своїми справами: прибирають у квартирі, поєднують з іншими гігієнічними процедурами, просто сидять і дивляться серіал. Це теж неправильно! Ці засоби являють собою важкі та щільні субстанції. Під час "носіння" на обличчі у вертикальному положенні вони тягнуть шкіру вниз.

Тобто, отримуємо ефект, зворотний ліфтингу. Після вмивання не варто чекати підтягнутості, навпаки, з часом овал ще сильніше "попливе" вниз. Тому важливо знати, як користуватися маскою для обличчя: після нанесення потрібно полежати в горизонтальному положенні хвилин 15-20, поки продукт впливає на шкіру. Потім слід вмитися, і можна продовжувати інші заняття.

У який час краще робити маски для обличчя? Незнання відповіді на це питання спричиняє третю помилку у використанні цих доглядових засобів. Дівчата думають, що чудодійні властивості проявляються відразу після нанесення, часто накладають склад перед роботою, побаченням. Такий підхід можна застосувати лише до експрес-засобів. Вони дійсно надають миттєвий ефект (охолодження, зволоження, живлення, навіть ліфтинг). Щоправда, тривалість такого результату короткострокова.

Тому, купивши новий продукт, варто уточнити інструкції момент, коли краще робити маски для обличчя: вранці чи ввечері. Наприклад, майже всі заспокійливі, протизапальні та живильні склади потрібно наносити перед сном. А ось для зволожувальних і протинабрякових масок оптимальним часом нанесення є перша половина дня. В будь-якому разі варто уточнити, коли краще робити маски для обличчя: вранці чи ввечері.