Багато людей, дивлячись у дзеркало, помічають кола під очима. Це досить тривожний сигнал, який свідчить не тільки про косметичну проблему, а й про серйозні збої в роботі організму.
Звісно, можна купити різні консилери, коректори, одним словом, — декоративну косметику. Але більш правильним рішенням буде розібратися в причинах цього явища, щоб позбутися його раз і назавжди. Адже темні кола — це судини, які просвічують через тонку шкіру повік. Якщо кровообіг недостатній, кров застоюється й утворюються "синці".
У цій публікації розповімо про те, що спричиняє набряки та мішки під очима, як уникнути їх появи і як з ними боротися, якщо вони вже з'явилися.
Причини появи синців під очима
Насправді шкіра в цьому місці дуже тонка, а судини близько підступають до поверхні. Тому всі проблеми, що легко маскуються на інших ділянках, тут проявляються першими. До цього косметичного недоліку можуть призвести описані нижче причини.
Робота, пов'язана з великим навантаженням
Довге перебування за монітором сильно стомлює очі, що призводить до застою крові в капілярах. Погано впливає на зовнішній вигляд і хронічний недосип. Працюючи за комп'ютером або ноутбуком, обов'язково щогодини робіть перерви на 15 хвилин, стежте за режимом дня.
Неправильне харчування
Набряки й мішки під очима неминуче з'являться, якщо захопитися солоним та не дотримуватися водного балансу. Зайвий келих вина або сигарета теж вплине на здоров'я організму і на зовнішній вигляд. Усі ці погані звички насамперед "проявляються" на обличчі.
Подивившись на зону навколо очей, уже можна припустити, чи веде ця людина здоровий спосіб життя, чи достатньо в її раціоні вітамінів А, Е, В12, свіжих сезонних овочів і фруктів.
Помилки у використанні косметичних засобів
Є ще одна причина появи темних кіл під очима. Ця зона дуже вразлива, вона першою реагує на неуважне ставлення: занадто активне вмивання, жорстку воду, неправильний підбір косметики, вплив сонячних променів.
Якщо таких помилок було багато, у 30-35 років під очима з'являться дрібні зморшки, шкіра почне пересихати. Якщо вам уже за сорок, то берегти себе потрібно ще більше. Цей вік проблемний ще й тому, що підшкірної клітковини стає ще менше, а дрібні кровоносні судини оголюються.
Внутрішні хвороби організму
Якщо мішки під очима не виходить приховати під час усунення перерахованих вище причин, то, можливо, є якась хронічна хвороба. Це можуть бути:
- алергічні реакції;
- хвороби серця, судин, нирок, підшлункової залози, печінки;
- порушення обміну речовин;
- інфекційні захворювання, гельмінтоз;
- знижений гемоглобін;
- захворювання шкіри, гіпоксія, авітаміноз, ендокринні збої тощо.
Важливий момент! У жінок темні кола під очима зустрічаються частіше, ніж у чоловіків. І тому, якщо вони з'явилися, потрібно одразу йти до лікаря, а не намагатися позбутися їх косметичними процедурами.
Як лікувати синці під очима
Отже, ми пам'ятаємо про те, що поява синців може бути пов'язана з внутрішніми хворобами. Тобто потрібно бути готовим до того, що перед проведенням лікування косметолог може направити на консультацію до інших фахівців: уролога, гастроентеролога, ендокринолога. Якщо це все-таки косметична вада, скористайтеся нашими рекомендаціями.
Почніть із відпочинку
Часто синці під очима — це показник втоми, тому для початку варто добре відпочити, виспатися. Більше гуляйте на свіжому повітрі (кисень просто необхідний нашому організму), слідкуйте за тим, чи достатньо ви п'єте води. Більш точні рекомендації в кожному конкретному випадку дасть лікар-косметолог.
Що запропонує косметолог
У косметологічній клініці спочатку оцінюють загальний стан організму. Також визначають тип шкіри, вивчають, наскільки близько до поверхні шкіри розташована судинна сітка.
У салонах запропонують пройти курс плазмотерапії, у процесі якого оздоровлять організм загалом, зміцнять судини за допомогою плазми крові самого пацієнта. Зазвичай призначають 2-4 процедури з перервою один місяць.
Ефективно застосовують контурну пластику — об'єм м'яких тканин обличчя збільшується шляхом введення колагену, гіалуронової кислоти, еластину. Після кількох сеансів кола стануть значно світлішими, а мішки під очима зменшаться.
Процедури для лікування темних кіл під очима
Серед інших ефективних процедур, які не тільки розв'язують конкретну проблему, а й оздоровлюють шкіру обличчя загалом та тонізують її, фахівці називають:
- ліпофілінг, під час якого жирові клітини вводять в виличну область;
- лімфодренаж із проведенням вакуумного або ручного масажу, який активізує кровообіг, прискорює циркуляцію лімфи, знімає набряклість і зменшує видимість судин;
- мезотерапія — внутрішньошкірні ін'єкції активних речовин активних речовин — гіалуронової кислоти, еластину, колагену, вітамінів В1, В6, Н, кофеїну. Для досягнення ефекту достатньо 3-6 процедур;
- пілінг області навколо очей, після чого верхні шари шкіри стають світлішими і поліпшується зовнішній вигляд;
- лазерна терапія. Ця інноваційна методика розгладжує та освітлює шкіру. Але є обмеження: заборонено засмагати на сонці за три місяці до початку процедури;
- фототерапія. Під час цієї маніпуляції, впливаючи імпульсами високоінтенсивного світла, розгладжуються дрібні зморшки та підвищується тонус шкіри;
- мікрострумова терапія. За допомогою дуже слабкого імпульсного струму діапазоном від 10 до 600 мкА, що проходить через клітини епідермісу, відбувається їхня регенерація, зміцнення судин, поліпшення кровообігу.
Всі ці способи дають можливість позбутися найрізноманітніших недоліків: шкіра посвітлішає, стане більш пружною, зникнуть набряки, зменшиться кількість зморшок. Вибір процедур великий, але визначити, що підходить у кожному конкретному випадку, може тільки косметолог.
Важливо! Перед використанням практично всіх методик за кілька днів до початку лікування і два тижні після потрібно виключити відвідування басейнів, саун, лазень, сонячні ванни.
Профілактика появи синців під очима
Не слід чекати появи проблем під очима. Адже найкраще лікування — це профілактика. Намагайтеся:
- вести здоровий спосіб життя;
- уникати перевтоми, частіше гуляти на свіжому повітрі, добре висипатися (спати найкраще на спині з додатковою подушкою під головою);
- скоротити вживання міцного чорного чаю і кави. Віддайте перевагу зеленому чаю, різним сокам і морсам;
- пити чисту воду — мінімум 1,5-2 літри на день;
- максимально скоротити, а краще взагалі відмовитися від спиртного;
- зменшити вживання солоної їжі;
- включити в раціон більше овочів і фруктів, морепродуктів;
- використовувати спеціальні зміцнювальні креми.
Тож оцініть свій спосіб життя і внесіть у нього зміни якомога раніше.
Як прибрати синці під очима в домашніх умовах
Не завжди є можливість звернутися по допомогу до фахівців. У нескладних випадках можна спробувати виправити ситуацію вдома.
Масаж області навколо очей і патчі
Якщо видався напружений робочий день або гуляли до ранку, швидко полегшити ситуацію допоможуть патчі — спеціальні подушечки з активними речовинами, які знімуть набряки й освіжать зовнішній вигляд.
Корисний легкий самомасаж шкіри навколо очей. Він виконується подушечками безіменних пальців. Роблять його так: чергують легкі натискання по черзі спочатку на зовнішні, потім на внутрішні куточки очей, і погладжування вздовж верхньої та нижньої повіки. Завершують легким постукуванням по делікатній ділянці.
Цікаво! У продажу є спеціальні прилади, за допомогою яких можна зробити масаж навколо очей.
Декоративна косметика
Швидко, але ненадовго замаскувати проблеми під очима може якісний консилер або спеціальний коректор. Для використання в чутливій зоні краще вибрати засіб у формі стіку. Засіб наносять на обличчя, а потім акуратно розтушовують спонжем. Після використання наносять пудру або тональний крем. Але пам'ятайте, що це тимчасове рішення. Потрібно усунути причини проблеми.
Косметичні засоби від синців під очима
Спеціальні креми
У домашніх умовах можна скористатися пропозиціями провідних косметичних компаній і придбати препарати, до складу яких входить ретинол. Ця активна речовина посилює вироблення колагену, розгладжує шкіру і не дає з'являтися темним колам під очима. Не варто забувати про так звані освітлювальні креми, активні компоненти яких зміцнюють капіляри та зменшують набряки.
Розрізняється така косметика і за віком. У 30-35 років потрібно максимально зволожувати шкіру під очима, після 40 — стимулювати вироблення колагену. Добре з цим справляється кофеїн, завдяки йому значно зменшуються набряки. А жінкам 45+ для догляду за делікатною зоною потрібно обирати засоби, що створюють ліфтинг-ефект.
Гелі, сироватки та маски під очі
Добре зарекомендували себе гелі, що спеціально призначені для такого використання. Ці препарати мають легшу структуру порівняно з кремами, швидко вбираються і проникають в організм. Вони знімають набряки, зволожують шкіру, насичують її різними вітамінами, уповільнюють процеси старіння, запобігають утворенню зморшок. Деякі з них містять гіалуронову кислоту, яка найкраще утримує вологу, вітаміни, омолоджувальні компоненти та інші корисні речовини.
Швидко впливають на проблемні ділянки сироватки — своєрідний коктейль з активних речовин. Структура цього косметичного засобу ще легша, а користь — більша.
Якщо у вас суха шкіра, використовуйте живильні маски під очі. Цей спосіб дієвий і неодноразово перевірений багатьма поколіннями.
У продажу є велика кількість різних препаратів, що усувають проблему синців під очима. Правильно підібрані засоби для догляду допоможуть зняти зайві запалення, заспокоять та пом'якшать шкіру.
Якщо ж, попри всі ваші старання, мішки під очима не минають, слід відвідати лікаря. Найімовірніше, проблема пов'язана з внутрішнім станом організму та хворобою. Тому регулярно проходьте комплексне обстеження і доглядайте за собою!