0 800 500 275

Як запобігти старінню шкіри обличчя

Широко відомий вислів однієї 80-річної американки: "У молодості в мене були пом'ята спідниця і гладке обличчя, а тепер – навпаки". Усім нам хотілося б, щоб це було не так, але час невблаганний. Одразу хочемо зазначити, що вікові зміни - це природний процес. Але з його зовнішніми проявами можна і потрібно боротися! Причому починати доведеться вже у 25 років. Якщо не привчити себе правильно доглядати за шкірою змолоду, потім впоратися з віковими змінами буде складніше.


У цій статті ми зібрали рекомендації косметологів про причини передчасного старіння шкіри, а також про те, як запобігти деяким віковим змінам.

Причини передчасного старіння шкіри

У процесі життєдіяльності в організмі утворюються агресивні форми кисню – вільні радикали або оксиданти, які беруть участь у багатьох життєвих процесах. Водночас кількість цих хімічних сполук часто перевищує необхідний рівень, вони починають руйнувати тіло зсередини, псують шкіру – спостерігається так званий окислювальний стрес. У результаті цих процесів розтягуються і провисають м'язи, з'являються зморшки, шкірні заломи.

Що ж впливає на надмірне утворення вільних радикалів? Поговоримо про це докладніше.

Несприятливе навколишнє середовище

Щодня шкіра піддається негативному впливу сонця і дощу, вітру і морозу. Усе це повільно руйнує наш природний шкірний бар'єр. Одним із найнебезпечніших наших ворогів є сонячні промені. Вони найбільше сприяють утворенню вільних радикалів. Відпочиваючи на пляжі, потрібно розуміти, що гарну засмагу можна отримати тільки в обмін на природний колаген.

Важливо! Щоб цьому протистояти, слід ретельно продумати про те, як захиститися від несприятливого впливу довкілля, підібрати відповідну систему догляду.

Нездоровий спосіб життя

Проблема нашого часу – це малорухливий спосіб життя, що негативно позначається на всіх системах організму. Що менше ми рухаємося, то менше виробляється корисних речовин, зокрема колагену, який здатен запобігти зморшкам.

Ще один негативний фактор – тривалий стрес. У напруженому стані в організмі людини відбувається потужний викид гормонів кортизолу та адреналіну. Надлишок першого з них розширює дрібні судини, а надлишок другого – призводить до різних спазмів. Таким чином, шкіра стає запаленою, буквально на очах втрачає свою молодість.

Неякісний сон теж впливає на загальний стан організму і на наш зовнішній вигляд. Недосипання призводить до появи темних кіл під очима, зморшок, нерівномірної пігментації.

Якщо ви хочете мати здоровий, сяючий зовнішній вигляд, зверніть увагу на свій емоційний стан, додайте у своє життя більше позитиву, намагайтеся уникати стресів, збільште фізичну активність.

Шкідливі звички

Куріння – це одна зі згубних звичок, що впливає на стан здоров'я. Курців упізнають за сухою шкірою, жовтувато-сірим відтінком обличчя, вираженими носо-губними складками та зморшками на губах. Нікотин і небезпечні смоли звужують кровоносні судини, тож епідерміс не отримує потрібну кількість кисню та поживних речовин.

Спиртне затримує рідину в організмі, наслідком чого стають набряки. Пізніше на їхньому місці з'являються нові зморшки. Крім цього алкоголь руйнує вітаміни в організмі, що також негативно впливає на стан шкіри.

Механічне старіння

На появу зморшок досить сильно впливає ще один фактор. Через наші звички (не завжди позитивні) рухи деяких м'язів повторюються день у день. Результат таких мімічних дій – складки та зморшки в певних місцях.

Одразу можна впізнати людину, у якої недостатньо скориговано зір. Таким людям доводиться частіше мружитися, в куточках очей утворюються мімічні зморшки.

Якщо ви нечітко бачите, запишіться на консультацію до окуліста. Так ви збережете зір і шкіру навколо очей.

Важлива звичка – користуватися сонцезахисними окулярами. Вони теж позбавляють нас від появи мімічних зморшок, блокують шкідливий ультрафіолет.

Прискорює процес старіння шиї та обличчя сон на боці або животі. У цих положеннях шкіра здавлюється і не відпочиває. Для збереження молодості косметологи рекомендують спати на спині.

Як не дивно, навіть регулярне використання коктейльних трубочок сприяє утворенню сітки мімічних зморшок на губах і навколо рота.


Некоректний догляд за шкірою

Існує хибна думка, що користуватися доглядовою косметикою потрібно починати якомога пізніше. Дійсно, у віці до 30 років відсутність якісного догляду буде непомітною – ще не вичерпані біологічні ресурси. Але, якщо недостатньо захищати наш найбільший орган, швидше почнуться незворотні зміни:

  • внаслідок неякісного щоденного очищення пори будуть закупорені шкірним жиром і можуть утворюватися комедони та акне;
  • якщо періодично не видаляти поверхневий шар епідермісу за допомогою спеціальних пілінгів і скрабів, шкіра не отримуватиме достатньо живлення, вона потьмяніє, розширяться пори;
  • без додаткових процедур зволоження, живлення, тонізації шкіра стане пересушена, швидко втратить свій первісний квітучий вигляд, з'являться складки, зморшки.

Важливо! Починайте косметичний догляд якомога раніше. Варто звернутися до фахівця, який підбере правильну програму очищення, скоригує використання препаратів.

Погрішності харчування

Як показує практика, недостатньо просто доглядати за поверхневим шаром нашого організму. Потрібно якісно живити його зсередини. Тому любительок посидіти на якійсь новомодній дієті іноді можна впізнати за зовнішнім виглядом.

Через обмеження в харчуванні та різке схуднення шкіра не встигає адаптуватися до нових умов, реагує зниженням тонусу, в'ялістю, зміною кольору та сухістю.

Солодощі також зменшують здатність шкірного покриву до самооновлення. Ці продукти під час перетравлення в шлунку запускають процес з'єднання глюкози з білками, який згодом спричиняє розпад колагену та еластану.

Гормональні зміни

Важливий фактор здоров'я всіх органів – загальний гормональний фон. У різні періоди (вагітність, менопауза, стан стресу) він може значно змінюватися. Найчастіше в такий час зменшується рівень естрогену, що відповідає за молодість організму. Жінки стають більш сприйнятливими до різних хвороб, що погіршує загальний стан.

Зверніть увагу: від гормональних змін ніхто не застрахований, але легше пройти ці періоди разом із фахівцями. За рекомендацією лікаря приймайте спеціальні препарати, робіть розслаблювальні процедури, корегуйте догляд.

Ознаки старіння

Вікові зміни відбуваються дуже поступово, тому краще боротися з окремими ознаками, щоб вчасно призупинити ці процеси. На які "симптоми" варто звернути увагу?

Сухість шкіри

Це одна з головних ознак старіння шкірного покриву. У молодому організмі виробляються природні компоненти (гіалуронова кислота, кераміди, ліпіди), що утримують вологу. З віком їх стає все менше, порушується водний баланс. Це призводить до пересушування, а потім і до інших змін.

Додатковими факторами, що впливають на появу зайвої сухості, є неправильний догляд та недостатній захист від погодного впливу: вітру, морозу, сонячного ультрафіолету.

Потьмянілий зовнішній вигляд

Кажуть, що в молодості шкіра просто сяє. Такий ефект спостерігається, тому що вона набагато частіше оновлюється, ніж у зрілому віці. Ми спостерігаємо, як віджилі клітини відлущуються, а на їхньому місці утворюються нові. З віком ці процеси сповільнюються, і наш захисний покрив стає тонкішим, має тьмяний вигляд.

Поява зморшків і складок

Це найочевидніша ознака початку старіння, яка сигналізує про те, що вироблення природного колагену зменшується. До того ж під впливом негативних факторів знижується загальна зволоженість епідермісу. Тож у місцях активної міміки він руйнується швидше, шкіра починає опускатися. Спершу з'являються невеличкі складки, згодом вони закріплюються і вже не розрівнюються. Верхній шар загалом стає менш пружним і щільним. Особливо це помітно в носо-губній зоні, навколо очей і на шиї.

Широкі пори

Не дивуйтеся, це теж сигнал незворотних процесів старіння. Навколо кожної з пор скупчуються змертвілі клітинки та залишки шкірного жиру. А в комплексі зі зниженням загальної пружності все це призводить до того, що пори розширюються і вже не повертаються в норму. Тож вихід один – грамотно очищати шкірний покрив.


Пігментні плями

На вік жінки також вкажуть зміна кольору обличчя і пігментні плями.

Як відомо, пігментація – це результат вироблення меланіну для захисту від УФ-випромінювання. Але під впливом різних чинників (вплив сонця, гормональні порушення тощо) його виробляється занадто багато і шкіра змінює свій колір. Тож не тільки зморшки нам сигналізують про вік жінки.

Який тип шкіри старіє швидше

Кожна жінка унікальна і всі з віком змінюються по-своєму. Але все-таки потрібно придивитися до себе та навчитися помічати маленькі зміни на обличчі. Тобто важливо визначити свій тип старіння, підібрати процедури, що найкраще протидіють саме вашим проблемам. Косметологи виділяють чотири типи.

Втомлений тип

Таких жінок можна легко впізнати: якщо подивитися на них вранці – вони мають свіжий, відпочилий вигляд, якщо ввечері – на обличчі вже лежить відбиток втоми. Це власниці нормальної або комбінованої шкіри із середнім рівнем підшкірної жирової клітковини.

З віком у них насамперед спостерігається втрата щільності зовнішнього покриву, колір обличчя сіріє, тьмяніє, опускаються куточки рота, з'являється глибока складка біля носа і губ.

Як догляд добре підійдуть енергетичні маски та сироватки, до складу яких входить антиоксидант. Корисним буде тонізувальний масаж та інші процедури, що сприяють поліпшенню мікроциркуляції в підшкірних шарах.

Дрібнозморшкуватий тип

У жінок з таким типом старіння зморшки з'являються раніше. Причому всі вони дрібні й можуть локалізуватися на лобі, біля очей, навколо рота. Їх поява пояснюється низьким вмістом колагену через природну сухість шкіри. Саме в таких випадках найчастіше утворюються пігментні плями, спостерігається втрата об'єму.

Косметологи рекомендують максимально зволожувати такий тип, причому починати якомога раніше – у 25-30 років. У косметичних засобах мають бути компоненти, що синтезують колаген, – гіалуронат натрію, цераміди, олії. Із салонних процедур призначають лазерне шліфування (так борються з дрібними зморшками), біоревіталізацію, плазмоліфтинг.

Деформаційний тип

У таких випадках вікові зміни починаються досить пізно, але, коли приходить час, боротися вже буває марно. У жінок утворюються набряки на повіках і під очима, змінюється контур обличчя, воно швидко червоніє, провисає шкіра на підборідді, на шиї. Проблем додає зайва вага. Цей тип найчастіше спостерігають у власниць жирної або комбінованої шкіри, представниць прекрасної статі зі щільною статурою і добре розвиненим підшкірно-жировим шаром.

У косметиці для догляду обов'язково має бути присутній ретинол у якомога більшій концентрації, що допоможе покращити пружність та еластичність. Коригувати зовнішній вигляд можна за допомогою контурної пластики, ниткового ліфтингу, апаратних процедур.

М'язовий тип

Напевно, це найкрасивіший тип старіння, оскільки в таких жінок практично немає дрібних зморшок, набряків, довго зберігається еластичність та пружність шкіри. На вік вказує тільки пігментація. Але, коли приходить біологічний час, обличчя змінюється приблизно за один-два роки – з'являються великі зморшки, опускаються куточки рота, нависає верхня повіка.

Основний догляд варто спрямувати на боротьбу з пігментацією, підібрати засоби з ретинолом та вітаміном С. З арсеналу косметичних салонів вибирають контурну пластику, лазерне шліфування, ботулінотерапію тощо.

Профілактика старіння шкіри обличчя

Найкраща тактика для того, щоб зменшити зовнішні прояви віку – це попереджувальні заходи.


Режим дня та харчування

Організму просто необхідний збалансоване вживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мінералів. Жорсткі дієти можуть спровокувати раннє старіння шкіри.

У харчуванні краще віддати перевагу продуктам рослинного походження, що містять антиоксиданти. Останні є потужним захистом від процесів старіння (окислення) та затримують вільні радикали. Найкраще з цим впораються вітаміни Е, С, бетакаротин, селен, біофлавоноїди. Ці компоненти містяться у таких продуктах: ожина, чорниці, суниці, малина, червоний виноград, вишня, абрикоси, чорнослив, родзинки, буряк, баклажани, морква, помідори, квасоля, капуста, шпинат, червоний перець, горіхи.

А ось нічні посиденьки, небажання бувати на свіжому повітрі, любов до жирної, гострої, солоної їжі негативно вплинуть не тільки на загальний стан організму, а й на зовнішній вигляд.

Тільки комплексний підхід до свого способу життя дасть хороший результат.

Правильний індивідуальний косметичний догляд

Він дуже важливий для профілактики старіння. Будь-яка косметика: денні та нічні креми, очищувальні засоби, зволожувальні маски та гелі, сироватки для омолодження – мають бути підібрані відповідно до віку, фізичного здоров'я та інших чинників. Якщо почати вчасно користуватися антивіковою косметикою, абсолютно реально відтермінувати час появи зморщок, уповільнити незворотні процеси.

Якщо ваша шкіра здорова – косметичний догляд допоможе їй довгий час залишатися у формі. Якщо ж ні – спеціальні засоби розв'яжуть проблеми, поліпшать загальний стан.