0 800 500 275

Чому лущиться шкіра на обличчі та що з цим робити

Існує такий термін, як десквамація. Його значення відоме косметологам, а більшість жінок не розуміють, про що йдеться. Насправді сухість – це поширена косметологічна проблема, з якою стикається кожна людина. Тип шкіри та вік не мають значення. У певні періоди життя кожен виявляє на обличчі почервоніння. На них є невеликі лусочки. Коли лущиться шкіра на обличчі, також виникають такі недоліки:

  • тьмяний колір;
  • нерівномірний рельєф;
  • помітні лінії зневоднення.

Зволікати з розв'язанням описаної проблеми не варто не тільки через те, що відображення в дзеркалі перестає радувати. Наслідки бездіяльності досить серйозні: витончення епідермісу, зневоднення, передчасне старіння і зниження бар'єрної функції.


Опис симптоматики

Сухість – це не єдина ознака лущення. Симптоматика досить яскрава, виникає через зниження роботи натурального зволожувального фактора. Його позначають абревіатурою NMF. Він складається з компонентів, які беруть активну участь у зволоженні шкірного покриву.

Чому знижується або руйнується NMF? Причини лущення шкіри на обличчі детально розглянемо нижче, їх багато – від генетики до несприятливого впливу зовнішніх факторів. Спочатку розповімо, як десквамація заявляє про себе. Отже, вона проявляється такою симптоматикою:

  • зниження рН-рівня і функції захисту;
  • вразливість перед агресивними факторами впливу;
  • відчуття стягнутості;
  • легкий свербіж і почервоніння;
  • підвищення чутливості, що часто спричиняє появу прищів і акне;
  • білі "пластівці", які виступають наслідком скупчення мертвих клітин через уповільнену природну регенерацію.

Чітко видно, що обличчя лущиться, після нанесення декоративних засобів. Неможливо рівномірно розподілити косметику, вона накопичується в областях, де багато відмерлих клітин.


Класифікація чинників появи десквамації

Спочатку розглянемо генетичні причини лущення шкіри на обличчі. Проблема актуальна для багатьох поколінь, якщо в епідерміс не надходить достатньо води та гліцерину, а також порушений синтез філаггрина. Близько 20% людей на планеті схильні до появи білих лусочок і зневоднення.

Тепер розглянемо зовнішні чинники, що провокують сухість шкіри обличчя, причини лущення такі:

  • часте перебування в приміщеннях із сухим повітрям;
  • догляд без зволоження;
  • неправильний підбір косметичних продуктів;
  • різкі перепади температур у навколишньому середовищі;
  • надмірний вплив пілінгами, скрабами та іншими досить агресивними складами.

Тепер про внутрішні чинники. Шкіра на щоках часто лущиться у тих, хто страждає від алергії, неправильно харчується, має захворювання шлунково-кишкового тракту або ендокринної системи. Часом внутрішні порушення проявляють себе через висипання і почервоніння на обличчі. Лущення не уникнути за гострої нестачі вітамінів і мінералів, тому важливо цілий рік вживати багато фруктів, овочів і горіхів.

Способи розв'язання проблеми

Лущення на обличчі – привід записатися до досвідченого косметолога, кардинально переглянути щоденний догляд і оздоровити харчування. Насамперед рекомендуємо зробити таке:

  1. Суворо дотримуватися питного режиму (близько 2 літрів води на день).
  2. Нормалізувати рівень вологи в житловому приміщенні.
  3. Комплексно доглядати за шкірою обличчя (дбайливе очищення, тонізація, зволоження, відновлення і захист).

У домашніх умовах цілком реально позбутися лущення на обличчі за допомогою сертифікованої косметики Christina. У лінійках, розроблених для сухої, чутливої та зневодненої шкіри, є такі продукти: ампули з активними компонентами, гелі, креми, олії, маски, сироватки, молочко тощо.

Починайте догляд з дбайливого, але якісного очищення. Якщо пропустити цей етап, ороговілі клітини епідермісу заблокують надходження корисних речовин, що ускладнить загальне відновлення. Умивайтеся теплою водою (не гарячою, щоб уникнути появи ще більшої кількості лусочок), не тріть обличчя рушником.

Для очищення можна використовувати такі засоби:

Важливо: глибоке очищення проводьте не частіше ніж 1 раз на тиждень!

На чисту шкіру рекомендується наносити маску, яка відновить багато внутрішніх процесів на клітинному рівні. У каталозі Christina ви знайдете полуничні, ванільні та інші активні склади. Є очищувальні, зволожувальні, відновлювальні та ліфтинг-маски. Під час коригувального догляду також використовують сироватки. Приголомшливий ефект справляють "Тераксін", Unstress (концентрат навколо очей), відновлювальні ампули Forever Young і Muse, "Біо Сатин", "Супрім", "Чарівність" Bio Phyto. Після коригувального догляду наносять крем, який підходить під тип шкіри. Дуже важливий індивідуальний підбір, а не використання звичних засобів. Вони тільки посилюють проблему.

Рекомендації фахівців

Шкіра обличчя періодично лущиться? Неможливо самостійно позбутися проблеми? Зверніться до хорошого косметолога, він підбере курс процедур, які виявляться ефективними. Розв'язати проблему лущення дають змогу пілінги з молочною кислотою і біоревіталізація. У першому випадку вдається зняти весь ороговілий шар клітин, одночасно зволожити та повернути тонус. Ін'єкції відновлюють рівень вологи в клітинах. Біоревіталізацію проводять препаратами на основі гіалуронової кислоти.

Важливо: якщо ви пройшли курс косметологічних процедур, спрямованих на усунення лущення на обличчі, не забувайте про регулярний правильний домашній догляд. Позитивний результат необхідно підтримувати!

Щоб повторно не зіткнутися з проблемою, дерматологи та косметологи рекомендують:

  1. Раз і назавжди усунути причину зневоднення.
  2. Не економити на доглядовій косметиці, використовувати сертифіковані продукти з делікатними формулами, які не викликають алергію.
  3. Регулярно робити м'який пілінг, наносити зволожувальну маску.
  4. Протягом дня розпорошувати термальну воду.

Стан шкіри обличчя – це відображення роботи внутрішніх органів і способу життя, а також результат щоденного догляду. Якщо регулярне використання косметичних продуктів не позбавляє від лущення, значить, вони неправильно підібрані.